29 09.18 23:08

CLJ U-15: Spokojne zwycięstwo AP Jagiellonia 2004

Drużyna AP Jagiellonia z rocznika 2004 wygrała na własnym boisku z UKS Varsovia 3:0 w meczu 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelali Kacper Skok, Szymon Żabiuk oraz Michał Mościcki.

Dla podopiecznych Tomasza Bernatowicza i Adriana Citko (zdobył w niedzielę w Lizbonie wicemistrzostwo świata z reprezentacją Polski w piłce nożnej sześcioosobowej!) był to dopiero drugi mecz przy Słonecznej w tym sezonie. Żółto-Czerwoni byli zdecydowanym faworytem tej konfrontacji i ten status potwierdzili na boisku. Warto jednak podkreślić postawę fair-play drużyny z Warszawy, o którą przy każdej możliwej okazji dbał trener Varsovii.

W pierwszej części spotkania piłka praktycznie nie wylatywała z połowy warszawian. W dziewiątej minucie gry wynik otworzył strzałem z powietrza z kilkunastu metrów niezawodny w tym sezonie Kacper Skok. Pięć minut później było już 2:0 po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką jednego z zawodników Varsovii. Szymon Żabiuk i Kacper Skok postanowili rozegrać tę jedenastkę niczym Leo Messi i Luis Suarez w meczu z Celtą Vigo, ale pierwszy strzał drugiego z wymienionych został obroniony przez bramkarza. Na szczęście z dobitką zdążył Żabiuk i podwyższył wynik spotkania.

Później ogromna przewaga w polu naszej drużyny nie zamieniała się w kolejne gole przed przerwą, a w drugiej połowie gra Jagi przez długi czas nie wyglądała tak dobrze. Trener Tomasz Bernatowicz jednak dawał szansę kolejnym zmiennikom, a ci starali się pokazać z jak najlepszej strony. Trzecią i ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobył uderzeniem z dystansu Michał Mościcki, ustalając rezultat na 3:0.

Na półmetku jesiennej Centralnej Ligi Juniorów U-15 AP Jagiellonia zajmuje w grupie A drugie miejsce, jedynie za plecami Legii Warszawa.

Tomasz Bernatowicz (trener Jagiellonii): Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, powinniśmy strzelić więcej bramek, ale tak się nie stało. Na drugą praktycznie wyszliśmy i pierwszy jej fragment wyglądał słabo. Po dokonaniu kilku zmian chłopcy nabrali jednak trochę werwy i dążyliśmy do strzelenia kolejnych bramek. Udało się zdobyć tylko jedną, ale takie mecze też się zdarzają. Chcąc się liczyć w walce o zwycięstwo w naszej grupie, musieliśmy dzisiaj wygrać i tak się stało. Daliśmy dzisiaj pograć tym chłopcom, którzy zazwyczaj grają nieco mniej. Oni także ciężko pracują na treningach i zasłużyli na to, bo przez cały czas walczą o miejsce w meczowej osiemnastce.