16 11.19 20:22

CLJ U-17: AP Jagiellonia 2004 wygrywa w Olsztynie

Drużyna AP Jagiellonia z rocznika 2004 zrobiła duży krok w kierunku gry w Centralnej Lidze Juniorów U-17. W pierwszym meczu barażowym podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citko pokonali na wyjeździe Stomil Olsztyn 2:1.

Młodzi Jagiellończycy do przerwy prowadzili w Olsztynie 1:0 po golu Sebastiana Dąbrowskiego, a tuż po zmianie stron wynik z rzutu karnego podwyższył Szymon Żabiuk. Później było jednak zdecydowanie trudniej. Po godzinie gry Jaga najpierw straciła zawodnika (czerwoną kartkę obejrzał Kacper Piórkowski), a następnie gola kontaktowego, ale nawet w osłabieniu zdołała utrzymać jednobramkową przewagę do ostatniego gwizdka sędziego.

Rewanż przy Elewatorskiej odbędzie się już we wtorek. Warto zaznaczyć, że Żółto-Czerwoni w barażach muszą radzić sobie bez bardzo ważnych dla siebie zawodników, jak Jakub Lutostański, Michał Mościcki czy Igor Szczygieł.

Tomasz Bernatowicz (trener AP Jagiellonia 2004): Spodziewaliśmy się bardzo trudnego spotkania i takie właśnie było. Tym bardziej, że graliśmy na boisku, które nie było w najlepszym stanie, co utrudniało płynną grę. Mimo to zagraliśmy przyzwoicie i stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. Jedną z nich wykorzystał Sebastian Dąbrowski, dzięki czemu na przerwę schodziliśmy z jednobramkową zaliczką.

– Druga połowa rozpoczęła się dla nas znakomicie, bo na jej samym początku zdobyliśmy drugą bramkę, wykorzystując rzut karny. Gdy wydawało się, że wszystko mamy pod kontrolą, w 60. minucie przytrafił się nam katastrofalny błąd i od tego momentu musieliśmy grać w dziesiątkę. W dodatku niemalże w tej samej akcji straciliśmy gola kontaktowego po stałym fragmencie gry. Mimo gry w osłabieniu stworzyliśmy sobie jednak trzy okazje do zdobycia trzeciej bramki, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Teraz czeka nas rewanż u siebie, do którego postaramy się przygotować jak najlepiej.