19 11.19 16:27

CLJ U-17: AP Jagiellonia 2004 z awansem

Zespół AP Jagiellonia Białystok z rocznika 2004 awansował do Centralnej Ligi Juniorów U-17. W drugim meczu barażowym podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citko ponownie pokonali Stomil Olsztyn, tym razem 4:2.

Mimo wygranej 2:1 na boisku rywala, spotkanie rewanżowe rozpoczęło się z obu stron bardzo nerwowo. Przez to oba zespoły stworzyły sobie sytuacje do strzelenia gola. Po jagiellońskiej stronie dobrych okazji nie wykorzystali Kacper Skok i Oscar Mabiala, a raz interweniować w sytuacji sam na sam musiał Jakub Jasionek.

Co więcej, obie defensywy również po razie wybijały piłkę z własnej linii bramkowej, a Szymon Żabiuk i Mateusz Celmer obijali poprzeczkę bramki przeciwnika.
Piłka wpadła do siatki dopiero w 27. minucie gry i była to bramka dla Jagiellonii. Po podaniu Mateusza Celmera sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Kacper Skok, otwierając wynik meczu. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy wynik po akcji ze Skokiem podwyższył Miłosz Matysik, dzięki czemu na przerwę Jaga schodziła z dwubramkowym prowadzeniem.

Tuż po zmianie stron Jaga zdobyła kolejne dwie bramki. Po skutecznych kontratakach Żółto-Czerwonych do siatki trafiali kolejno Wiktor Kożuchowski oraz Oscar Mabiala.

Przy stanie 4:0 wydawało się, że losy dwumeczu są już przesądzone, ale wówczas w grę Jagi wkradła się spora nerwowość, która zaczęła się od niewykorzystanego rzutu karnego przez Szymona Żabiuka. Sprawiła ona, że goście z Olsztyna strzelili dwa gole po stałych fragmentach gry – po rzucie wolnym i rzucie karnym, a w kolejnych minutach stwarzali sobie kolejne okazje bramkowe.

Tych nie brakowało również po kontratakach z drugiej strony boiska, ale koniec końców wynik już się nie zmienił. AP Jagiellonia 2004 pokonała przy Elewatorskiej Stomil Olsztyn 4:2, w całym dwumeczu 6:3 i pewnie awansowała do wiosennych rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Tomasz Bernatowicz (trener AP Jagiellonia): Długo wchodziliśmy w to spotkanie, ale potrafiliśmy je sobie ułożyć. Strzelaliśmy kolejne bramki, prowadziliśmy 4:0 i mieliśmy karnego na piątego gola, którego nie wykorzystaliśmy. Chcieliśmy sprawdzić innych chłopaków, daliśmy im szansę i to było widać na boisku. Stomil miał wówczas przewagę, stwarzał sobie sporo sytuacji bramkowych, z których wykorzystał tylko dwie. Nie możemy jednak tak grać, nawet jeśli na boisku są chłopcy, którzy na co dzień grają mniej. Mieliśmy kilka dobrych okazji, w których podejmowaliśmy złe decyzje, co przekładało się na niepotrzebne nerwy. Nie możemy zaliczyć tego meczu do udanych, ale sam awans bardzo cieszy.