25 10.20 09:43
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-17: Nieskuteczność i tylko remis

Podobnie jak pierwsze starcie obu zespołów, rozegrane we wrześniu w Warszawie (3:3), tak i teraz podziałem punktów zakończyła się potyczka przy Elewatorskiej pomiędzy AP Jagiellonią 2004 i Ursusem. Żółto-Czerwoni zremisowali 1:1 ratując punkt w 88. minucie rywalizacji. Gola strzelił Daniel Siemieniuk.

– Rywale nastawili się wyłącznie na kontrę i szukanie szans po stałych fragmentach gry. Po jednym z nich na początku drugiej połowy nas zaskoczyli i zdobyli bramkę. To była dla nich woda na młyn, a do tego my nie potrafiliśmy zamienić kilku dogodnych szans na gola – mówił po meczu przy Elewatorskiej trener Żółto-Czerwonych Tomasz Bernatowicz.

Jagiellończycy dążyli do wyrównania za wszelką cenę, ale długo, mimo usilnych starań, ta sztuka im się nie udawała. Na szczęście w 88. minucie dobrze ostatnio dysponowany Daniel Siemieniuk wykorzystał jedną z kilku nadarzających się okazji i ustalił wynik spotkania na 1:1. A mogło być lepiej, bo autor wyrównującego gola jeszcze w doliczonym czasie gry zmarnował piłkę meczową, nie potrafiąc w dogodnej sytuacji ulokować piłki w bramce Ursusa.

– Generalnie szkoda tych wszystkich okazji. Przez cały mecz prowadziliśmy grę, a goście przyjechali po remis. To było widać po ich obranej strategii na spotkanie. Byli schowani za podwójną gardą i liczyli w zasadzie tylko na nasze błędy. My mieliśmy okazje, piłka między innymi lądowała na słupku i poprzeczce bramki Ursusa. Szczególnie Oscar Mabiala był bliski strzelenia gola, tak się jednak nie stało. Najważniejsze, że mimo wszystko prezentowaliśmy się dobrze. Tak było też w poprzednich spotkaniach, nawet tych przegranych. Nie odstajemy od rywali, a wręcz przeciwnie. Mamy za to często problem ze skutecznością – podsumował trener Bernatowicz.

11. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17

AP Jagiellonia Białystok 2004 – Ursus Warszawa 1:1 (0:0)

Bramka: Siemieniuk 88′

AP Jagiellonia: Ciesielczuk – Zabielski (45′ Wojdakowski), Parzonko, Ubermanowicz (65′ Podczarski), Piórkowski, Mabiala, Dąbrowski (55′ Skowronek), Szczygieł, Bernatowicz, Jaroszuk (45′ Siemieniuk), Protaziuk.