11 09.20 08:47
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-17: O kolejne punkty z Escolą

Przed zawodnikami AP Jagiellonia Białystok kolejny mecz w sezonie 2020/2021 Centralnej Ligi Juniorów U-17. „Żółto-Czerwoni”, w ramach 5. kolejki, podejmą zespół Escola Varsovia Warszawa.

Do tej pory białostoczanie rozegrali cztery mecze w trwającej kampanii. Na inaugurację podopieczni trenerów Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki przegrali 4:5, na własnym obiekcie, z Legią Warszawa. Później zanotowali trzy mecze z rzędu bez porażki, w których dwukrotnie zgarnęli komplet punktów i raz zremisowali. W 2. kolejce, grając w delegacji, 7:0 rozgromili GKS Bełchatów. Później była wygrana 3:0 ze Zniczem Pruszków i zeszłotygodniowy remis 3:3 z Ursusem Warszawa. Obecnie Jagiellończycy znajdują się na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Z kolei ich sobotni rywale to 7. drużyna ligi, która do tej pory zanotowała bilans jednego zwycięstwa i trzech przegranych, zgarniając trzy „oczka”.

O komentarz przed spotkaniem poprosiliśmy opiekuna Jagiellończyków, Tomasza Bernatowicz. – Patrzymy tylko na siebie, na naszych chłopaków, nie zaglądamy do tabeli. Jeżeli uda nam się osiągnąć jakiś fajny wynik to super, ale ważniejsze jest dla nas wyszkolenie indywidualne zawodnika. Chłopcy starają się realizować to, co robimy na treningach, a my z tego ich rozliczamy. Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopców, nawet pomimo remisu w ostatnim spotkaniu, który to rezultat nie można nazwać zdobyciem jednego punktu, a stratą dwóch. Powinniśmy wygrać tamto starcie, patrząc na prezentowaną przez nas tamtego dnia i dyspozycję w jakiej wówczas byliśmy. Będziemy uczulać na to chłopaków w nadchodzących starciach. Błędy, które popełniliśmy w meczu z Ursusem były pomyłkami indywidualnymi. Był to typowy brak koncentracji i złe ocenienie sytuacji. Te trafienia dla rywali nie wynikały z tego, że błąd popełniła cała linia defensywna. To wszystko jest w głowie. Chłopcy się uczą. Obecnie nasz zespół jest troszkę odnowiony, nieco młodszy. Jeżeli teraz nie popełnią tych błędów to nigdy się nie nauczą. Mamy nadzieję, że będą z tego wyciągać wnioski – powiedział trener Bernatowicz.

Czy chłopcy, którzy występują w drugim zespole z rocznika 2004 (ostatnio remis 3:3 w meczu z Jagiellonią Białystok SSA) mogą liczyć na minuty w starciu z Escolą Varsovia Warszawa? – Oczywiście, że tak. Obserwujemy mecze drugiej drużyny, rozwój tych chłopców. Część z nich na pewno dostanie szanse występu w meczu z Escolą – zakończył szkoleniowiec „Żółto-Czerwonych”.

Sobotni (12.09) mecz AP Jagiellonia Białystok – Escola Varsovia Warszawa odbędzie się na boisku Ośrodka Treningowego Jagiellonii, mieszczącego się przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku. Informujemy, że kibice będą mogli zająć 50% dostępnych miejsc (czyli 250), obowiązuje zasada pierwszeństwa. Po osiągnięciu tej liczby, bramy zostaną zamknięte. Informujemy, że przy wejściu oraz na trybunach obowiązuje zasada zachowania dystansu społecznego (1,5 m odległości) w związku z obostrzeniami dotyczącymi wirusa COVID-19. Jednocześnie podkreślamy, że do czasu zajęcia miejsca na trybunach kibice mają obowiązek zasłaniania ust i nosa. Wstęp wolny. Początek meczu o godzinie 18:00.