16 10.20 14:31

CLJ U-17: Pojadą zgasić Znicz

Przed zawodnikami AP Jagiellonii Białystok 2004 niedzielne starcie 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17, w którym o godz. 13:30 zmierzą się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Nasza drużyna ma dobre wspomnienia z pierwszego meczu z tym rywalem.

Podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki ograli przy Elewatorskiej tego przeciwnika 29 sierpnia podczas spotkania ligowego przy Elewatorskiej 3:0. Łup bramkowy podzielili między sobą Maciej Jaroszuk, Alex Protaziuk i Damian Wojdakowski. Wówczas Jagiellończycy od pierwszych minut zepchnęli rywala do głębokiej defensywy i nawet na chwilę nie pozwalali Zniczowi na ofensywne zapędy. Pruszkowianie rzadko opuszczali połowę gospodarzy, więc gole były tylko kwestią czasu. Tak też się stało. Żółto-Czerwoni zwyciężyli pewnie, więc możemy być pełni optymizmu przed niedzielną rywalizacją. Tym bardziej, że ostatnio po serii trzech porażek nasz zespół przełamał się i to w efektownym stylu, bijąc przy Elewatorskiej GKS Bełchatów aż 8:0!

– Trafiliśmy na słabszego rywala i to wykorzystaliśmy – powiedział po meczu z „Brunatnymi” trener Bernatowicz. Jak będzie tym razem? Znicz to drużyna nieobliczalna, która do tej pory z bilansem trzech wygranych, dwóch remisów i czterech porażek plasuje się na szóstym miejscu w stawce. Jagiellończycy zgromadzili o dwa „oczka” więcej, co obecnie sytuuje ich na czwartej lokacie.

Niedzielny mecz juniorów młodszych zaplanowano na godzinę 13:30. Trzymamy kciuki za nasz zespół.