13 09.20 14:22

CLJ U-17: Wygrana po golu w końcówce

Wygraną zakończyło się domowe spotkanie AP Jagiellonia Białystok, rozgrywane w minioną sobotę (12 września) w ramach 5. kolejki zmagań Centralnej Ligi Juniorów U-17. Podopieczni trenerów Tomasza Bernatowicza i Gabriela Iwacewicza pokonali Escolę Varsovia Warszawa 3:2.

Od samego początku meczu to Jagiellończycy przeważali. „Żółto-Czerwoni” stwarzali sobie więcej sytuacji i rzadko dopuszczali rywali w okolice własnego pola karnego. To oni jako pierwsi objęli w tym spotkaniu prowadzenie. W 22. minucie Alex Protaziuk umieścił piłkę w siatce bramki warszawian. Pod koniec pierwszej połowy goście się obudzili, a gospodarze cofnęli i zaczęli popełniać błędy, wskutek czego w 42. minucie przyszło wyrównanie. Na szczęście to trafienie podziałało na białostoczan motywująco i na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Sebastian Dąbrowski ponownie dał nam prowadzenie. Do przerwy było zatem 2:1 dla Jagiellonii.

Po zmianie stron mecz stał się bardziej wyrównany. Obie ekipy miały swoje okazje, ale skuteczniejsi okazali się goście, którzy w 65. minucie doprowadzili po raz drugi do wyrównania. Kiedy wydawało się, że nic w spotkaniu się już nie zmieni i zakończy się ono rezultatem remisowym przyszła 87. minuta. Rzut wolny dla Jagiellonii w okolicach 20 metra od bramki gości. Piłkę ustawia Szymon Żabiuk, który po chwili decyduje się na bezpośrednie uderzenie. Co to był za strzał! Bramka „Stadiony świata”! Nasz zawodnik tym trafieniem dał Jagiellonii trzy punkty, a wszystkim kibicom okazję do pocieszenia oka.

Komentarz do mecz opiekuna AP Jagiellonia Białystok 2004, trenera Tomasza Bernatowicza:

– Spodziewaliśmy się tego, że nie będzie to łatwy mecz i te prognozy się potwierdziły. Trzy punkty z pewnością cieszą, zasłużyliśmy na nie z przebiegu całego spotkania. Tym razem bramka w samej końcówce padła na naszą korzyść, odmienił się nasz los. Dobrze weszliśmy w ten mecz, wydawało się, że mamy wszystko pod kontrolą, prowadziliśmy, ale podczas ostatniego kwadransa pierwszej połowy Escola narzuciła swoje warunki, stworzyła kilka sytuacji, a po jednej z nich strzeliła gola. Przeprowadzimy teraz analizę, wtedy będziemy troszkę mądrzejsi. Dobrze, że w drugiej połowie wróciliśmy do gry.

W składzie na spotkanie z Escolą zabrakło Damiana Wojdakowskiego. Z czego wynikała absencja tego zawodnika? – Damian nie zagrał, ponieważ pod koniec wczorajszego (11.09) treningu odniósł niewielki uraz, poczuł delikatny dyskomfort. Nie chcieliśmy ryzykować jego zdrowia, stąd decyzja o tym, że nie wystąpi w meczu z warszawianami – zakończył trener Bernatowicz.

Swój kolejny mecz w Centralnej Lidze Juniorów U-17 drużyna AP Jagiellonia Białystok 2004 rozegra już w najbliższy weekend. Białostoczanie podejmą wtedy inny zespół z Warszawy, MKS Polonia.