9 07.18 14:30
Nowszy wpisStarszy wpis

Drużyna Podlaskiego ZPN 2004 z brązowym medalem mistrzostw Polski!

Zespół Podlaskiego Związku Piłki Nożnej zajął trzecie miejsce na turnieju im. Kazimierza Górskiego w Policach, będącym mistrzostwami Polski w kategorii U-14. W barwach drużyny Tomasza Bernatowicza i Adriana Mleczka występowało aż jedenastu zawodników zespołu AP Jagiellonia z rocznika 2004.

Podlaska ekipa znalazła się w grupie turnieju finałowego z rywalami z województw lubelskiego, wielkopolskiego i śląskiego. W pierwszym spotkaniu Podlasianie zremisowali z Lubelskim ZPN 2:2, tracąc decydującego gola w samej końcówce i mimo że w pewnym momencie prowadzili już 2:0. W drugim meczu lepsza od Podlaskiego ZPN okazała się Wielkopolska, która wygrała pewnie 2:0.

Pierwsze zwycięstwo drużynie z Podlasia udało się wywalczyć w starciu ze Śląskim ZPN. Wygrana 4:1 dała zespołowi trenerów Bernatowicza i Mleczka drugie miejsce w grupie i możliwość gry o brązowy medal. W spotkaniu o trzecie miejsce Podlasianie przez długi czas przegrywali z Podkarpackim ZPN, ale bramka Jagiellończyka Szymona Żabiuka w jednej z ostatnich akcji meczu pozwoliła doprowadzić do dogrywki, a w niej zwycięskie trafienie dla Podlaskiego ZPN zanotował Franciszek Antkiewicz z MOSP Białystok.

W drużynie Podlaskiego ZPN dominowali zawodnicy AP Jagiellonia 2004 – mistrzów województwa w kategorii trampkarzy (rocznik 2003), których w 18-osobowej kadrze było aż 11. Żółto-Czerwoni strzelili też dla kadry województwa aż pięć z ośmiu goli. Dwa z nich były autorstwa najmłodszego zawodnika turnieju – Oliwiera Wojciechowskiego z rocznika 2005. Pozostałe gole strzelali Michał Mościcki, Jakub Lutostański i Szymon Żabiuk.

– Być może wiele osób jest zaskoczonych tym wynikiem, ale my jechaliśmy do Polic z założeniem zdobycia medalu. Chcieliśmy nawet wygrać ten turniej. Moim zdaniem mieliśmy drużynę na tyle silną, że mogliśmy rywalizować z każdym województwem w Polsce. Tak rzeczywiście było – opowiadał trener Tomasz Bernatowicz.

– Poziom wszystkich drużyn na tym turnieju był bardzo wyrównany i o wejście do fazy finałowej musieliśmy walczyć w ostatnim meczu. Wygraliśmy z zespołem ze Śląska, dzięki czemu zajęliśmy w naszej grupie drugie miejsce. Spotkanie o brązowy medal wzbudziło bardzo wiele emocji. Przeciwnik był bardzo silny fizycznie, strzelił bramkę i długo prowadził 1:0. Ciężko było nam się przebić, ale mieliśmy swoje sytuacje i graliśmy do końca. Chłopcy pokazali olbrzymi charakter. Strzeliliśmy bramkę wyrównującą w ostatniej minucie, a zwycięską już w drugiej połowie dogrywki – kontynuował szkoleniowiec, który na co dzień prowadzi naszą drużynę z rocznika 2004.

– Po takim meczu o trzecie miejsce te medale smakowały bardzo dobrze. Wygrywając w takich okolicznościach, trochę zapomina się o wcześniejszych wynikach. Jakiś mały niedosyt jednak pozostał, bo chcieliśmy grać o złoto. Niemniej jednak, chłopcom należą się duże słowa uznania za ten turniej – podsumował trener Bernatowicz.

Wyniki drużyny Podlaskiego ZPN na turnieju im. K. Górskiego:

Faza grupowa:
Podlaski ZPN – Lubelski ZPN 2:2
Podlaski ZPN – Wielkopolski ZPN 0:2
Podlaski ZPN – Śląski ZPN 4:1

Mecz o trzecie miejsce:
Podlaski ZPN – Podkarpacki ZPN 2:1 po dogrywce

Kadra drużyny Podlaskiego ZPN na turniej im. K. Górskiego:
Sebastian Dąbrowski, Maximilien Goraj, Jakub Lutostański, Bartłomiej Maliszewski, Miłosz Matysik, Michał Mościcki, Daniel Siemieniuk, Kacper Skok, Igor Szczygieł, Oliwier Wojciechowski, Szymon Żabiuk (wszyscy AP Jagiellonia), Franciszek Antkiewicz, Szymon Hawrysz, Karol Klich, Igor Mularczyk, Patryk Sawicki (wszyscy MOSP Białystok), Łukasz Kordal (MŁKS Łomża), Patryk Tarasiuk (AP Talent Białystok).

Trenerzy: Tomasz Bernatowicz, Adrian Mleczek.