14 11.19 00:08

LWJM: AP Jagiellonia 2004 zagra w barażach o CLJ

Zespół AP Jagiellonia Białystok z rocznika 2004 wygrał z AP Talent Białystok 4:1 w zaległym meczu 13. kolejki Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Dzięki tej wygranej podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citko wygrali jesienne rozgrywki!

Mimo że to zespół Talentu był teoretycznie gospodarzem tego spotkania, zostało ono rozegrane w hali pneumatycznej w ośrodku treningowym przy Elewatorskiej i był to pierwszy mecz „pod balonem”. Młodzi Jagiellończycy potrzebowali w nim zwycięstwa, aby wyprzedzić starszych kolegów z rocznika 2003 i zwyciężyć w Lidze Wojewódzkiej.

Pierwsza połowa, jak i cały mecz, stała pod znakiem Żółto-Czerwonych, którzy mieli wyraźną przewagę, ale też w ich szeregach było sporo niedokładności, co przekładało się na zmarnowane sytuacje strzeleckie Kacpra Skoka, Miłosza Matysika czy Sebastiana Dąbrowskiego. Wynik dopiero w 30. minucie gry otworzył Oscar Mabiala, który w efektowny sposób minął dwóch rywali w polu karnym i płaskim strzałem pokonał bramkarza przeciwników.

Tuż po zmianie stron prowadzenie Jagi podwyższył strzałem z dystansu Michał Mościcki, a kilka minut później rzut karny wywalczył, a następnie również wykorzystał Sebastian Dąbrowski, przez co losy spotkania były już przesądzone. Wynik na 1:4 ustaliły kolejne rzuty karne – jeden dla zawodników Talentu oraz drugi dla Żółto-Czerwonych, wykorzystany przez bramkarza Jakuba Jasionka już w doliczonym czasie gry.

AP Jagiellonia 2004 wygrała z AP Talent Białystok 4:1 i zapewniła sobie zwycięstwo w Lidze Wojewódzkiej. W barażach o Centralną Ligę Juniorów U-17 Żółto-Czerwoni zmierzą się ze Stomilem Olsztyn.

Tomasz Bernatowicz (trener AP Jagiellonia 2004): Nie wiem, czy było to spowodowane grą pod balonem, czy naszą dyspozycją, ale ten mecz, mimo pewnego zwycięstwa, nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Męczyliśmy się, w pierwszej połowie strzeliliśmy tylko jedną bramkę i choć przeciwnik nie stworzył sobie żadnej groźniejszej sytuacji, to my byliśmy bardzo niedokładni, chaotyczni, a nasza gra się nie zazębiała. Druga połowa była trochę lepsza, szybko strzeliliśmy dwa gole, co ułożyło nam to spotkanie. Trzeba jednak przyznać, że nie grało się nam dzisiaj łatwo i musieliśmy się napracować, aby zdobyć trzy punkty.

– Od początku naszym celem było to, abyśmy my lub starszy rocznik 2003 wygrali tę ligę i awansowali do baraży o CLJ. To się nam udało i teraz musimy się jak najlepiej przygotować do dwumeczu ze Stomilem.

Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych (2003) – 13. kolejka:
AP Talent Białystok – AP Jagiellonia Białystok (2004) 1:4 (0:1)

Bramki: ? 60′ (k.) – Mabiala 30′, Mościcki 48′, Dąbrowski 55′ (k.), Jasionek 90′ (k.)

AP Jagiellonia: Jasionek – Ubermanowicz (69′ Stec), Romanowski, Parzonko (80′ Sękulski), Mabiala (81′ Kożuchowski), Piórkowski, Matysik, Mościcki, Protaziuk (46′ Obidziński), Skok (60′ Goraj), Dąbrowski.