12 10.20 12:49
Nowszy wpisStarszy wpis

LWJM: Dwa remisy i wygrana

W starciu na szczycie Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych MOSP Białystok bezbramkowo zremisował z Jagiellonią Białystok 2005. Druga drużyna AP Jagiellonii 2004 także zapisała na konto jeden punkt po wyjazdowym remisie 2:2 z MŁKS Łomża. W II Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych drugi zespół rocznika 2005 7:0 rozgromił w delegacji Promień Mońki.

Niedzielna rywalizacja Jagiellonii z rocznika 2005 z MOSP-em Białystok zapowiadała się najciekawiej. Doszło bowiem do starcia wicelidera (Jaga) z liderem tabeli (MOSP). Bezbramkowy rezultat pozwolił utrzymać się na szczycie naszym rywalom, jednak pamiętajmy, że Jagiellończycy mają jeszcze do rozegrania jeden zaległy mecz ze Spartą Augustów. W tabeli MOSP o jeden punkt wyprzedza Żółto-Czerwonych. Jak przebieg niedzielnej potyczki i występ swoich podopiecznych ocenia trener rocznika 2005 – Hermes? Poprosiliśmy go o komentarz do tego spotkania.

– Dla nas ten mecz był bardzo trudny pod względem klasy rywala i warunków boiskowych. Graliśmy na naturalnej nawierzchni w rzęsistym deszczu. Remis to dla nas niezły wynik i nasza gra też wyglądała przyzwoicie. Gospodarze grając u siebie częściej posiadali futbolówkę, my natomiast skupialiśmy się na szybkich atakach. Brakowało trochę dokładności przy ostatnim podaniu. Chwała dla chłopaków, którzy dali z siebie maksa, bo byli bardzo zmęczeni po meczu. Zagraliśmy bardzo dobrze w defensywie z silnym przeciwnikiem. Zdawaliśmy sobie sprawę, że MOSP również walczy o zwycięstwo w tej lidze, więc musieliśmy troszeczkę inaczej podejść do tej rywalizacji. W kolejnych meczach na pewno położymy większy nacisk na grę ofensywną – powiedział opiekun jagiellońskiego rocznika 2005.

Również podziałem punktów zakończyło się wyjazdowe spotkanie AP Jagiellonii 2004. Podopieczni Gabriela Iwacewicza i Mateusza Glinieckiego zremisowali 2:2 z MŁKS Łomża. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelali Daniel Siemieniuk i Dawid Sadowski. O komentarz do rywalizacji poprosiliśmy trenera Iwacewicza.

– Był to dobry mecz z naszą lekką przewagą. Dwukrotnie byliśmy na prowadzeniu, jednak popełniliśmy kilka poważnych błędów indywidualnych w obronie. Po dwóch z nich straciliśmy bramki, aczkolwiek cieszy to, że chłopcy za każdym razem próbowali piłkę wyprowadzić zamiast bezmyślnie wybijać. Brak skuteczności w kluczowych momentach spowodował to, że nie wygraliśmy. Swój dobry występ w sytuacji sam na sam mógł przypieczętować bramką Tristan Stec, niestety trafił w bramkarza. Dodatkowo bardzo pomógł nam wracający po chorobie Kamil Parzonko.
Wyniki tej kolejki na pewno urozmaicą ligę, ponieważ jest duży ścisk w górze tabeli – powiedział opiekun drugiego zespołu naszego rocznika 2004.

9. kolejka Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych

MOSP Białystok – Jagiellonia Białystok 2005 0:0.

Jagiellonia: Jakub Tomkiel – Kacper Łukawski, Bartłomiej Krasiewicz, Krystian Mantur, Krystian Ziętek, Dominik Kobus, Alan Warduliński (62′ Wiktor Marek), Mateusz Kowalski, Jakub Demiańczuk (63′ Szymon Morawski), Wiktor Bryks, Oliwier Kryszczuk (46′ Kamil Andrzejkiewicz)

MŁKS Łomża – AP Jagiellonia Białystok 2004 2:2 (1:2).
Bramki dla AP Jagiellonii: Siemieniuk 17′(rzut karny), Sadowski 30′

AP Jagiellonia: Jakub Nienałtowski – Mateusz Bohdziel, Dawid Sadowski, Kamil Parzonko, Adrian Romanowski, Tristan Stec, Alex Protaziuk (46′ Dawid Zabielski), Adrian Chim (55′ Igor Michajłow), Karol Obidziński, Gracjan Sękulski, Daniel Siemieniuk (46′ Wojciech Moczulski).

Z kolei w drugiej Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych drugi zespół Jagiellonii 2005 pokonał na wyjeździe Promień Mońki 7:0. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelali Kristian Crepaldi, Oskar Lipiński, Brajan Skoczek, Jan Faberski, Gabriel Wasinski, Kacper Retko i Maksymilian Koj. W tabeli Jagiellończycy z kompletem punktów przewodzą stawce.

9. kolejka II Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych

Promień Mońki – Jagiellonia II Białystok 2005 0:7 (0:2).
Bramki: Crepaldi 24′, Lipiński 39′, Skoczek 52′, Faberski 73′, Wasiński 77′, Retko 85′, Koj 87′

Jagiellonia: Damian Andrzejkiewicz – Oskar Lipiński, Kacper Ptasiński, Dawid Bajko, Szymon Baran, Mateusz Kul, Jan Faberski, Jakub Gibulski, Brajan Skoczek, Dawid Żakiewicz, Kristian Crepaldi

Grali także: Bartosz Wierciński, Kacper Retko, Gabriel Wasinski, Armin Wasiluk, Maksymilian Koj