26 10.20 12:26

LWJM: Efektowne wygrane

Bardzo miło będą wspominać nasze drużyny 12. kolejkę Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Jagiellonia 2005 rozbiła w roli gościa AP Talent Białystok 4:0, a AP Jagiellonia II 2004 aż 6:2 pokonała MOSP II Białystok przy Elewatorskiej.

Szczególnie ważne było zwycięstwo chłopców z młodszego rocznika, którzy dzięki wygranej z Talentem umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli i są już o krok od zapewnienia sobie prawa gry w barażach o miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U-17 na wiosnę.

A jak przebiegała potyczka z rywalem zza miedzy? Już pierwsza połowa sobotniego starcia nie pozostawiła cienia wątpliwości, który zespół tego dnia jest lepiej dysponowany i prezentuje wyższą jakość piłkarską. Żółto-Czerwoni z rocznika 2005 wszystkie gole strzelili do przerwy. Wynik otworzyło samobójcze trafienie jednego z rywali, a konkretnie Miłosza Hołowacza, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki w 25. minucie. Zabójcza w wykonaniu Jagiellończyków była końcówka pierwszej odsłony. Między 38. a 41. minutą rywalizacji podopieczni Hermesa i Łukasza Tupalskiego strzelili trzy gole, które rozstrzygnęły losy potyczki. Na 2:0 trafił Dawid Koc, na 3:0 Mateusz Kowalski, a rezultat ustalił Kamil Andrzejkiewicz.

Po zmianie stron żadna ze stron nie była w stanie znaleźć drogi do bramki i wynik już nie uległ zmianie. W tabeli Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych Jagiellonia 2005 z 28 punktami prowadzi zdecydowanie, różnicą siedmiu „oczek” na drugą – AP Jagiellonią II 2004 i ośmiu nad trzecim MOSP-em Białystok.

– Zostały nam jeszcze trzy mecze, w tym jeden zaległy, w których musimy zachować czujność. Jeżeli chodzi o mecz z Talentem, to na początku mieliśmy problem z kreowaniem sytuacji, ale później skorygowaliśmy pewne rzeczy, strzeliliśmy pierwszego gola po stałym fragmencie gry, a później dzięki akcjom oskrzydlającym zdobyliśmy pozostałe bramki. Po przerwie tempo gry było spokojniejsze, rywale nastawili się na kontry i generalnie kontrolowaliśmy to, co działo się na boisku – podsumował trener Hermes.

Równie udanie zaprezentowali się podczas minionego weekendu piłkarze drugiego zespołu Jagiellonii z rocznika 2004. Podopieczni Gabriela Iwacewicza i Mateusza Glinieckiego rozbili przy Elewatorskiej drużynę MOSP-u II Białystok 6:2.

– Zmierzyliśmy się z zespołem złożonym w całości z zawodników młodszych, więc przewaga fizyczna na boisku była widoczna. Dzięki temu wygrywaliśmy pojedynki z rywalami. Nasz zespół był odpowiednio zmotywowany, bo chciał zrewanżować się za wyjazdową porażkę w pierwszym starciu – tymi słowami podsumował niedzielną rywalizację trener Iwacewicz.

Strzelanie przy Elewatorskiej rozpoczął Mateusz Baranowski, który skierował piłkę do bramki w dziewiątej minucie. Chwilę później rywale odpowiedzieli trafieniem Kacpra Rutkowskiego, ale później już przewaga Żółto-Czerwonych nie podlegała dyskusji. Kolejne gole strzelali Tristan Stec, Gracjan Sękulski, ponownie Stec, Wojciech Moczulski i Mateusz Celmer. Rozmiary porażki rywala zmniejszył jeszcze Bartłomiej Gudalewski.

12. kolejka Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych

AP Talent Białystok – Jagiellonia Białystok (2005) 0:4 (0:4).

Bramki: Miłosz Hołowacz 25′ (samobójcza), Dawid Koc 38′, Mateusz Kowalski 39′, Kamil Andrzejkiewicz 41′

Jagiellonia: Jakub Tomkiel – Kacper Łukawski, Bartłomiej Krasiewicz, Dominik Kobus, Oskar Lipiński, Szymon Morawski, Mateusz Kowalski, Maciej Kuć, Dawid Koc, Brajan Skoczek, Kamil Andrzejkiewicz.
Grali także: Damian Andrzejkiewicz, Oliwier Kryszczuk, Wiktor Marek, Krystian Ziętek, Krystian Mantur, Adam Zięba, Jakub Demiańczuk.

AP Jagiellonia II Białystok (2004) – MOSP II Białystok 6:2 (3:1)

Bramki: Mateusz Baranowski 9′, Tristan Stec 30′, 62′, Gracjan Sękulski 36′, Wojciech Moczulski 70′, Mateusz Celmer 81′ – Kacper Rutkowski 13′, Bartłomiej Gudalewski 72′

AP Jagiellonia: Stanisław Chomaciuk – Dawid Sadowski, Adrian Romanowski, Adrian Podczarski, Tristan Stec, Gracjan Sękulski, Wojciech Moczulski, Mateusz Celmer, Mateusz Bohdziel, Szymon Żabiuk, Mateusz Baranowski

Grali także: Filip Niemancewicz, Szymon Sobolewski, Igor Michajłow, Mateusz Kalicki, Dawid Drozdowski, Emil Dojlida, Adrian Chim