14 09.20 14:17

LWJM: Wygrana rocznika 2005, porażka rocznika 2004

Wygraną 5:1 zakończył się domowy mecz Jagiellonii Białystok SSA (2005) z AP Talent Białystok, rozgrywany w ramach 5. kolejki Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Z kolei zawodnicy AP Jagiellonii Białystok II (2004) musieli się pogodzić w ostatniej kolejce z porażką, przegrywając z MOSP-em II Białystok 2:3.

Na początek o Jagiellonii Białystok SSA (2005). Podopieczni trenerów Hermesa i Łukasza Tupalskiego wygrali swoje spotkanie 5:1 i dopisali do swojego dorobku kolejne punkty. Obecnie „Żółto-Czerwoni” przewodzą w swojej klasie rozgrywkowej z 10 „oczkami”, co daje punkt zapasu nad drugim w klasyfikacji MOSP-em Białystok. Bilans graczy z rocznika 2005 to trzy zwycięstwa, remis i porażka. Ta ostatnia odniesiona przed tygodniem w Łomży, kiedy białostoczanie ulegli zespołowi MŁKS-u 0:1.

Co zaś tyczy się samego sobotniego spotkania, to praktycznie od początku przewagę w nim mieli gospodarze, co po raz pierwszy potwierdzili w 13. minucie, kiedy Oliwier Kryszczuk umieścił piłkę w siatce bramki gości. Jagiellończycy po raz drugi ukąsili w 20. minucie, znowu za sprawą Kryszczuka. Dziewięć minut później kontakt złapali zawodnicy Talentu, który zanotowali trafienie, zmniejszając straty do poziomu 1:2. Tak rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona starcia. Po zmianie stron długo trzeba było czekać na kolejne gole, ale kiedy w końcu przyszły, to od razu w dużej liczbie. 71. minuta i Brajan Skoczek, 77. minuta i Wiktor Marek oraz 89. minuta i gol samobójczy Tomasza Rosika. Zrobiło się 5:1 dla Jagi i takim też wynikiem zakończył się mecz.

Komentarz do spotkania opiekuna Jagiellonii Białystok SSA (2005), Hermesa:

– Wynik z pewnością cieszy, ale nie jestem do końca zadowolony ze stylu gry, który zaprezentowaliśmy. Wbrew pozorom to było jedno z najsłabszych w naszym wykonaniu spotkań w tym sezonie. Moim zdaniem chłopcy wciąż odczuwali trudny środowego meczu ligowego z rocznikiem 2004, który był bardzo trudny, intensywny, wymagający pod kątem fizycznym. To zmęczenie było widać podczas starcia z Talentem. Chłopcy starali się, bardzo chcieli, ale brakowało nieco sił. Z tego wynikało bardzo dużo naszych błędów. Nie tylko technicznych, ale także niedokładnych podań, wolnych reakcji. Niemniej, mimo trudności potrafiliśmy wygrać strzelając pięć goli, co jest niewątpliwym pozytywem. Prowadziliśmy 2:0, potem nastąpił błąd w polu karnym i straciliśmy gola. Do naszej trzeciej bramki to był naprawdę trudny mecz. Rywale, poza golem oczywiście, ze trzy razy przeprowadzili bardzo groźne kontrataki. Dopiero przy rezultacie 3:1 gra nieco się uspokoiła, zaczęliśmy grać nieco pewniej i lżej – zakończył trener Hermes,

Swój kolejny mecz ligowy w ramach Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych Jagiellończycy z rocznika 2005 rozegrają już za tydzień. Zmierzą się wtedy podczas wyjazdowego starcia, w ramach 6. serii gier, z Wigrami Suwałki.

I Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych, 5. kolejka

Jagiellonia Białystok SSA (2005) – AP Talent Białystok 5:1 (2:1), 12 września 2020 r.

Bramki: Kryszczuk 13′, 20′; Skoczek 71′; Marek 77′; Rosik 89′ (gol samobójczy).

Jagiellonia: Andrzejkiewicz – Łukawski, Kobus, Gryglak, Krasiewicz, Ziętek (Zięba 60′), Morawski (Skoczek 60′), Kuć, Kowalski (Koc 46′), Kryszczuk (Andrzejkiewicz 70′), Bryks (Marek 46′).

Przejdźmy teraz do drugiej drużyny z rocznika 2004, która również występuje na poziomie Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Prowadzeni przez trenerów Gabriela Iwacewicza i Mateusza Glinieckiego zawodnicy przegrali swoje ligowe starcie 2:3 z MOSP-em II Białystok. Bramki dla „Żółto-Czerwonych” zdobyli Mateusz Celmer w 32. i Szymon Sobolewski w 55. minucie. Niestety, nie wystarczyło to choćby do remisu. Obecnie białostoczanie zajmują w tabeli swojej klasy rozgrywkowej 4. miejsce z dorobkiem siedmiu punktów i startą trzech „oczek” do lidera. Swój kolejny ligowy mecz rozegrają już za tydzień. Będzie to domowe spotkanie, rozgrywane w ramach 6. kolejki, z AP Talent Białystok.

MOSP II Białystok – AP Jagiellonia Białystok II (2004) 3:2 (1:1), 12 września 2020 r.

Bramki: Celmer 32′; Sobolewski 55′.

AP Jagiellonia: Chomaciuk – Romanowski, Sobolewski, Obidziński, Moczulski, Michajłow (Kalicki 80′), Kaliszczyk, Chim (Drozdowski 46′), Celmer, Bohdziel, Sadowski.