16 10.19 23:07
Nowszy wpisStarszy wpis

LWJM2: AP Jagiellonia II 2004 z ósmym zwycięstwem

Drużyna AP Jagiellonia II Białystok z rocznika 2004 wygrała w środę z MOSP-em III Białystok 6:2 w meczu II Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych.

– Ostatni nasz mecz z drużyną MOSP w tym roczniku był w ten weekend i z racji na możliwe przesunięcia między zespołami drużyna przeciwnika miała dzisiaj bardzo podobny skład. U nas zagrała z kolei piątka zawodników z pierwszej grupy, niegrających w weekend, oraz Kuba Lutostański, który zagrał 90 minut. Nie było po nim widać zmęczenia, rozegrał bardzo dobre spotkanie, przez większość czasu nie grając na swojej nominalnej pozycji, strzelał i asystował – opowiadał trener Gabriel Iwacewicz.

– Mecz zaczęliśmy bardzo skutecznie – do 20 minuty wypracowaliśmy cztery bramki po bardzo dobrych akcjach. Niestety, jak to w piłce bywa, mimo większej liczby dużo dogodniejszych sytuacji, po 20. minucie zdobyliśmy tylko dwie bramki. Zespół należy pochwalić za dobrą organizacje w odbiorze piłki na połowie przeciwnika. Po przerwie stron było dużo zmian i w naszą grę wkradło się sporo niedokładności. Po czerwonej kartce dla bramkarza MOSP-u około 65. minuty mecz się uspokoił. Kolejne derby padły łupem Jagiellonii, a w weekend czekają nas następne z Hetmanem Białystok. Tym meczem możemy przypieczętować awans i zrobimy wszystko, aby zagrać go jak najlepiej – podsumowywał szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– Dodatkowo nasze dwa zespoły przekroczyły granicę stu strzelonych goli w tej rundzie. Obecnie mamy na swoim koncie 102 bramki. Setne trafienie zanotował Sebastian Dąbrowski, strzelając bezpośrednio z rzutu rożnego – zakończył trener Iwacewicz.

II Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych (2003) – 10. kolejka:
AP Jagiellonia II Białystok (2004) – MOSP III Białystok 6:2

Bramki dla Jagi: Mabiala, Celmer x2, Dąbrowski, Lutostański, Jastrzębski.

AP Jagiellonia II: Ciesielczuk (70’ Chomaciuk), Piórkowski, Dąbrowski (70’ Czapla), Furman (46’ Miłosiewicz), Celmer (46’ Dojlida), Kaliszczyk, Matysik (50’ Drozdowski), Ubermanowicz, Mabiala (46’ Jastrzębski), Podczarski (50’ Marciszewski), Lutostański.