29 12.19 08:21
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-15. Krajobraz po znakomitej jesieni Jagiellonii 2005

Pierwsze miejsce w tabeli, 12 zwycięstw w 14 meczach, powołania do kadry narodowej. Podopieczni Hermesa i Łukasza Tupalskiego świetnie zaprezentowali się podczas jesiennej części sezonu w grupie A Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Młodzi Jagiellończycy będą chcieli podtrzymać dobrą formę także wiosną.

Pozycja lidera, dziewięć punktów przewagi nad Legią, która triumfowała w lidze w poprzednim roku i pięć oczek nad drugą w stawce Escolą Varsovią. Rocznik 2005 Jagiellonii Białystok pozytywnie zaskoczył jesienią.

Nie było łatwo to wszystko poukładać, bo do dyspozycji miałem 11 nowych zawodników w porównaniu z poprzednim sezonem. Staraliśmy się ,żeby ci chłopcy ograli się w tej rundzie jesiennej i nabrali pewności siebie. Dla nas te pierwsze miejsce jest swego rodzaju niespodzianką – mówi Hermes. – Bardzo dobrze przygotowaliśmy się do rundy, znam chłopaków i wiedziałem, że stać ich na wiele, ale jednak rozgrywki CLJ były dla nas pewną niewiadomą. W poprzednim sezonie z tym rocznikiem występowaliśmy w Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy.

W rundzie jesiennej Żółto-Czerwoni praktycznie nie mieli słabych punktów. Aż 52 strzelone gole i tylko siedem straconych w CLJ – najmniej w lidze, muszą robić wrażenie. – To pokazuje, że jesteśmy zespołem, który ma równowagę, jest dobrze zbalansowany. Potrafimy grać ofensywnie i dobrze bronić. Bardzo się z tego cieszę – dodaje Brazylijczyk, który podkreśla, że wiosną jego zespół czeka dużo trudniejsze zadanie. – Było to już widać nawet w drugiej połowie rundy jesiennej, kiedy spotkania rewanżowe były już zupełnie inne niż na początku sezonu. Wiele drużyn w międzyczasie wzmocniło swoje kadry i to było widać na boisku. Jestem pewien, że na wiosnę jeszcze każdy się wzmocni – uważa.

Przypomnijmy, że dorobek z rundy jesiennej w wiosennej części sezonu nie obowiązuje. Wszystkie drużyny startują od zera, więc trzeba na nowo udowodnić swoją wartość. Po rundzie wiosennej zostanie rozegrana faza pucharowa, w której wezmą udział najlepsze zespoły z każdej z grup CLJ. Wtedy też poznamy mistrza Polski do lat 15. – Wiosna będzie trudniejsza, bo jesienią do naszej grupy awansowały jeszcze Widzew Łódź i Znicz Pruszków, a to są ciekawe zespoły. Przypuszczam, że mecze będą bardziej wyrównane, więc musimy jeszcze ciężej pracować, żeby utrzymać ten poziom. Wierzę jednak, że jesteśmy w stanie to zrobić – przekonuje Hermes.

Dobre wyniki to m.in. zasługa dwóch reprezentantów Polski – Damiana Wojdakowskiego i Oliwiera Wojciechowskiego. Ten drugi był już powoływany do kadry narodowej w poprzednim sezonie. – Generalnie nie lubię wyróżniać pojedynczych zawodników, bo staramy się pracować jako zespół. Wspominałem o równowadze, która jest najważniejsza z mojego punktu widzenia. Wiadomo jednak, że są chłopcy wyróżniający się, którzy są powoływani do kadry. Jeżeli otrzymamy ten poziom wiosną, jestem przekonany, że możliwość gry w kadrze otrzymają także inni zawodnicy – przekonuje Brazylijczyk.

Po nowym roku Jagiellończycy rozpoczną intensywne przygotowania do kolejnej rundy. W planie jest m.in. towarzyski turniej w Ełku, w którym rozegrają pięć spotkań. Odbędzie się w dniach 11-12 stycznia. Później Żółto-Czerwoni mają zaplanowane gry kontrolne, głównie w Białymstoku. –  Po turnieju w Ełku od 20 stycznia będziemy  przygotowywać się na miejscu. Zaplanowaliśmy pięć sparingów z zespołami, które grają w CLJ, a pozostałe mecze kontrolne rozegramy z rywalami starszymi z rocznika 2004 po to, byśmy stale dążyli do wyższego poziomu. Nie chcemy grać sparingów z przeciwnikami, których tylko w łatwy sposób ogramy. Nie na tym to polega – dodaje Hermes.

Przed Jagą gry kontrolne z wymagającymi rywalami, w tym z drużynami, z którymi zmierzą się na wiosnę w lidze. – Przyjadą do nas na sparing Escola Varsovia, Polonia Warszawa, które są bardzo dobrymi zespołami. Jest też Motor Lublin, który zajął pierwsze miejsce w swojej grupie CLJ, a także ekipy Top 54 Biała Podlaska i BKS Lublin. A więc pięć sparingów, z rówieśnikami z CLJ, a ponadto MOSP Białystok i MŁKS Łomża 2004. Na turnieju w Ełku zagramy też z zespołami starszymi. Przed nami dużo grania – podsumowuje.

Plan przygotowań Jagiellonii 2005

8.01 – rozpoczęcie treningów
11-12.01 – Turniej w Ełku. Zespoły : Jagiellonia 2005, Rona Ełk, Stomil Olsztyn, MOSP Białystok, Baltija Kaliningrad, MŁKS Łomża 2004  
17.01 sparing godz. 11.00 MOSP Białystok 2004
21.01 sparing godz. 11.00 Jagiellonia II 2004
23.01 sparing godz. 11.00 Escola Varsovia
25.01 sparing godz. 16.00 Polonia Warszawa
08.02 sparing godz. 14.00 Do ustalenia
16.02 sparing godz. 14.00 Do ustalenia
22.02 sparing godz. 16.00 Motor Lublin
23.02 sparing godz. 14.00 Top 54 Biała Podlaska
29.02 Turniej biologiczny w Warszawie
08.03 sparing godz. 14.00 BKS Lublin