31 10.19 12:59
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-15: Druga porażka Jagiellonii 2005

Zespół Jagiellonii Białystok z rocznika 2005 zaliczył drugą porażkę w jesiennych rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni Hermesa i Łukasza Tupalskiego przegrali na wyjeździe z UKS SMS Łódź 1:2.

Jedynego gola dla Żółto-Czerwonych strzelił w tym spotkaniu Kacper Łukawski, dzięki któremu do przerwy Jaga prowadziła 1:0. Tuż po zmianie stron wyrównał Mateusz Garnysz.

Jagiellończycy musieli kończyć ten mecz w dziewiątkę, jako że w drugiej połowie czerwone kartki obejrzeli obaj stoperzy – Miłosz Skowronek i Jakub Kruszewski, i nie udało im się obronić choćby jednego punktu. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry o zwycięstwie łodzian przesądził Bartłomiej Nowacki.

– Spodziewałem się dzisiaj ciężkiego meczu, bo zespół SMS walczy o utrzymanie. Mówiliśmy chłopcom, aby byli oni na to przygotowani i w pierwszej połowie byliśmy skoncentrowani oraz konsekwentni, dzięki czemu prowadziliśmy 1:0 i nie dopuściliśmy przeciwnika do sytuacji bramkowej – opowiadał trener Hermes.

– Druga połowa była jednak najsłabsza w naszym wykonaniu. Brakowało nam koncentracji, organizacji gry i odpowiedniego podejścia do meczu. W ten sposób obejrzeliśmy dwie czerwone kartki, straciliśmy dwa gole i zasłużenie przegraliśmy to spotkanie. Za tydzień przed nami decydujący mecz z Escolą i musimy się do niego odpowiednio przygotować – podsumował opiekun Żółto-Czerwonych.

Centralna Liga Juniorów U-15 – 12. kolejka:
UKS SMS Łódź – Jagiellonia Białystok (2005) 2:1 (0:1)

Bramki: Garnysz 45′, Nowacki 80′ – Łukawski 30′.

Jagiellonia: Tomkiel – Zabielski, Kruszewski, Skowronek, Łukawski – Bernatowicz, Kobus (70′ Bajko) – Jaroszuk, Demiańczuk (55′ Zięba), Wojdakowski – Bryks.