17 11.19 16:11
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-15: Jagiellonia 2005 kończy wygraną w derbach

Młodzi piłkarze Jagiellonii Białystok z rocznika 2005 efektownie zakończyli jesienne rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U-15. Zwycięzcy grupy A w swoim ostatnim meczu pokonali AP Talent Białystok aż 6:0.

Podopieczni Hermesa i Łukasza Tupalskiego wygraną w jesiennej części rozgrywek zapewnili sobie po poprzedniej wygranej z Escolą Varsovia (4:1), a w sobotę przypieczętowali ją efektownym triumfem w derbach Białegostoku.
Żółto-Czerwoni już do przerwy prowadzili 5:0 po hattricku Maćka Jaroszuka i dwóch bramkach Wiktora Bryksa, a po zmianie stron wynik ustalił Miłosz Skowronek.

– Pierwszą połowę zaczęliśmy bardzo dobrze i już po kilku minutach gry prowadziliśmy 2:0. Graliśmy bardzo cierpliwie, stwarzaliśmy bardzo dużo sytuacji bramkowych i do przerwy prowadziliśmy 5:0. Druga połowa była podobna, tylko byliśmy zdecydowanie mniej skuteczni, strzelając jedyną bramkę pod koniec meczu – opowiadał trener Hermes.

– Gratulacje dla chłopaków nie tylko za dzisiejszy mecz, ale za całą trudną rundę. Szczególnie nie było łatwo w drugiej części rozgrywek, gdy pojawiły się kontuzje, kartki, a do tego rywale przygotowywali się lepiej do spotkań z nami. Mimo to dalej wygrywaliśmy i utrzymywaliśmy dobry poziom. Pewnie wygrywaliśmy najważniejsze i najtrudniejsze mecze, będąc w nich zdecydowanie lepszym zespołem, co pokazuje, że tkwi w nas duży potencjał – dodawał szkoleniowiec młodych Jagiellończyków.

– Dwukrotnie jednak przegraliśmy z zespołami dużo słabszymi od nas, co oznacza, że musimy wciąż dużo pracować nad aspektem mentalnym. Jeśli chodzi o liczby, to ważne dla mnie jest to, że zachowujemy odpowiednią równowagę. Mamy wiele bramek strzelonych i mało straconych, więc jesteśmi silni zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Jeszcze raz gratuluję zespołowi bardzo dobrej rundy – podsumował Hermes.

Centralna Liga Juniorów U-15 (2005) – 14. kolejka:
AP Talent Białystok – Jagiellonia Białystok (2005) 0:6 (0:5)

Bramki dla Jagi: Jaroszuk x3, Bryks x2, Skowronek.

Jagiellonia: Tomkiel (70′ Sienkiewicz), Zabielski (60′ Mantur), Kruszewski (70′ Kul), Bajko (70′ Skowronek), Łukawski (65′ Baran), Bernatowicz, Kobus (65′ Żakiewicz), Hinz (65′ Demiańczuk), Jaroszuk, Zięba, Bryks.