14 09.19 16:47

CLJ U-15: Jagiellonia 2005 wciąż z kompletem zwycięstw

Jagiellonia Białystok z rocznika 2005 kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W sobotę przy Elewatorskiej podopieczni Hermesa i Łukasza Tupalskiego pokonali UKS SMS Łódź 3:1.

Pierwsza połowa tego spotkania nie była wielkim widowiskiem. Młodzi Jagiellończycy próbowali rozmontować skomasowaną obronę rywala w ataku pozycyjnym, ale nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką łodzian. Raz, po dośrodkowaniu Kacpra Łukawskiego, piłka spadła na poprzeczkę bramki gości.

Po zmianie stron mecz był już ciekawszy. Najpierw groźnie było pod jagiellońską bramką po stałym fragmencie gry, ale potem Żółto-Czerwoni mieli sporą przewagę. Oliwier Wojciechowski uderzył z rzutu wolnego w słupek, a kilka prób Damiana Wojdakowskiego nie przyniosło zamierzonego efektu.

W 54. minucie gry wynik został otwarty, gdy dośrodkowanie Jakuba Lewickiego, niedotknięte przez nikogo, trafiło do siatki rywala. Niestety, minutę później goście odpowiedzieli i doprowadzili do wyrównania, przez co Jaga znowu musiała walczyć o przewagę.

W 64. minucie ponownie szczęście dopisało Jakubowi Lewickiemu, który po rzucie rożnym tak dośrodkowywał w pole karne, że piłka wpadła w samo okienko bramki przeciwnika. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Damian Wojdakowski, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

Jagiellonia ostatecznie pokonała UKS SMS Łódź 3:1 i z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli grupy A.

Hermes (trener Jagiellonii): To był trudny mecz, ale to się zdarza, bo być może chłopcy myśleli, że po wygranej z Legią dzisiaj z takim SMS-em będzie łatwiej. Tak nie jest. Musimy zrozumieć, że będzie tylko coraz trudniej, bo każdy kolejny przeciwnik będzie na nas coraz bardziej zmotywowany. Musimy być w stu procentach skoncentrowani na grze i przygotowani do meczu, wtedy będziemy wygrywać. Inaczej będzie tak jak dzisiaj albo nawet dojdzie do nieprzyjemnej niespodzianki. Wierzę, że nasze podejście w następnym meczu będzie inne.