7 09.19 23:43
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-15: Jagiellonia 2005 wygrywa przy Łazienkowskiej

Zespół Jagiellonii Białystok z rocznika 2005 objął prowadzenie w tabeli grupy A Centralnej Ligi Juniorów U-15. W sobotnim meczu na szczycie Żółto-Czerwoni pokonali przy Łazienkowskiej Legię Warszawa 2:1.

Gole dla podopiecznych Hermesa i Łukasza Tupalskiego strzelili Oliwier Wojciechowski i Miłosz Skowronek. Ten ostatni przesądził o wygranej Jagi już w doliczonym czasie gry.

– Tak jak się spodziewaliśmy, dzisiejszy mecz był dla nas dotąd najtrudniejszy w tym sezonie. Mimo że straciliśmy trzech zawodników w tym tygodniu i dodatkowo Jakuba Kruszewskiego już na rozgrzewce, poradziliśmy sobie bardzo dobrze. W pierwszej połowie objęliśmy prowadzenie 1:0 i powinniśmy z takim wynikiem schodzić na przerwę, ale przeciwnik wykorzystał nasz błąd i doprowadził do remisu – opowiadał trener Hermes.

– W drugiej połowie mecz był już otwarty i obie drużyny miały swoje sytuacje bramkowe. My mieliśmy je bardziej klarowne, dzięki czemu po bramce w końcówce udało nam się zwyciężyć. To było nasze dobre spotkanie i uważam, że nasze zwycięstwo jest zasłużone. Gratuluję chłopakom dobrej postawy na boisku – podsumował szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

Centralna Liga Juniorów U-15 (2005) – 4. kolejka:
Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok (2005) 1:2 (1:1)

Bramki: Stangret 25’ – Wojciechowski 14’, Skowronek 80’.

Jagiellonia: Tomkiel, Zabielski, Skowronek, Mantur, Łukawski, Wojciechowski, Bernatowicz, Kobus (41’ Borkowski), Jaroszuk (66’ Baran), Bryks (60’ Hinz), Demiańczuk.