6 10.19 23:33
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-15: Ósme zwycięstwo Jagiellonii 2005

Zespół Jagiellonii Białystok z rocznika 2005 wciąż może się pochwalić kompletem punktów w grupie A Centralnej Ligi Juniorów U-15. W sobotę piłkarze Hermesa i Łukasza Tupalskiego pokonali na wyjeździe MKS Polonię Warszawa 4:1, odnosząc ósme zwycięstwo z rzędu.

– To była zupełnie inna Polonia niż w pierwszym meczu tego sezonu. To jest poza Escolą i Legią nasz najpoważniejszy przeciwnik – opowiadał trener Hermes.

– Generalnie to był bardzo ciekawy mecz, przez pełne 80 minut działo się naprawdę dużo. Mieliśmy dużo sytuacji do zdobycia bramek, ale szczególnie w pierwszej połowie brakowało nam skuteczności. Do przerwy prowadziliśmy 1:0 po bardzo dobrze wykonanym rzucie wolnym z bocznej strefy boiska – dodawał opiekun Żółto-Czerwonych.

– W pierwszych minutach drugiej części gry Polonia miała swoje okazje do wyrównania, ale tego nie wykorzystała. Później ponownie zaczęliśmy przeważać i stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika. Dobrze rozegrana akcja zakończyła się bramką strzeloną z rzutu karnego przez Skowronka. Chwilę później, po faulu na Jaroszuku, mieliśmy kolejną jedenastkę, której nie wykorzystał jednak Wojciechowski. Wprawdzie straciliśmy bramkę na 2:1 po rykoszecie, ale dalej graliśmy konsekwentnie, dzięki czemu strzeliliśmy trzeciego i czwartego gola – kontynuował szkoleniowiec Jagiellonii 2005.

– Jesteśmy świadomi tego, że przed nami nie ma już łatwych meczów. Polonia przeciwko nam zaliczyła najlepszy występ w tym sezonie. Gratuluję chłopakom za ich dobrą postawę na boisku – podsumował trener Hermes.

Centralna Liga Juniorów U-15 (2005) – 8. kolejka:
MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok (2005) 1:4 (0:1)

Bramki dla Jagi: Skowronek 34’, 46’, Hinz 77’, Bryks 80’.

Jagiellonia: Tomkiel – Zabielski, Kobus, Skowronek, Łukawski – Bernatowicz, Wojciechowski – Zięba (50’ Demiańczuk), Jaroszuk (70’ Borkowski), Wojdakowski (67’ Hinz) – Bryks.