7 03.20 17:53

CLJ U-15: Zwycięstwo w Łodzi na inaugurację

Od zwycięstwa swoje zmagania w grupie A Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 rozpoczęli piłkarze Jagiellonii Białystok 2005. Podopieczni trenerów Hermesa i Łukasza Tupalskiego na wyjeździe pokonali swoich rówieśników z drużyny Widzewa Łódź wynikiem 2:1.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków białostoczan. Jagiellonia tworzyła groźne sytuacje pod bramką łodzian, ale świetnie w bramce spisywał się golkiper Widzewa. Pomimo widocznej przewagi naszych zawodników jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Nasi dzisiejsi rywale przeprowadzili szybki kontratak, który zakończył się zdobyciem przez nich gola.

Stracona bramka nie podcięła skrzydeł młodym Jagiellończykom, którzy kontynuowali ataki. Wreszcie, w 20. minucie spotkania, po jednej z akcji ofensywnych jednego z młodych zawodników Żółto-Czerwonych powalił w swoim polu karnym piłkarz gospodarzy. Sędzia tego starcia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla Jagiellonii. Do ustawionej na 11 metrze piłki podszedł Miłosz Skowronek, który pewnym strzałem po lewej ręce bramkarza łodzian posłał piłkę do bramki. Następne 20 minut pierwszej odsłony gry nie przyniosły już bramek pomimo szturmowych ataków naszych graczy, którzy całkowicie przejęli inicjatywę.

Na drugą połowę młodzi zawodnicy Jagi wyszli ponownie z bardzo ofensywnym nastawieniem, co potwierdzili już w pierwszej akcji. Szybki atak piłkarzy trenerów Hermesa i Tupalskiego znowu zakończył się nieprzepisowym faulem jednego z obrońców Widzewa w polu karnym gospodarzy. Arbiter ponownie wskazał na „wapno”, a do ustawionej tam futbolówki podszedł ponownie Miłosz Skowronek. Nasz piłkarz w identyczny sposób wykonał rzut karny. Bramkarz gospodarzy co prawda wyczuł jego intencję i rzucił się w dobrą stronę, ale strzał Skowronka był na tyle mocny i precyzyjny, że zdołał przejść obok interweniującego golkipera łodzian. Tym samym Jaga wyszła, po raz pierwszy w meczu, na prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu. Mistrzowie jesieni ponownie zdominowali rywali i raz za razem tworzyli sobie okazje na zdobycie bramki, ale świetnie spisywał się bramkarz Widzewa. Wynik nie uległ zatem zmianie i Jaga wygrała mecz 2:1 po dwóch golach Miłosza Skowronka z rzutów karnych w 21. i 41. minucie gry.

– Od początku meczu przejęliśmy inicjatywę, na boisku stworzyliśmy kilka groźnych sytuacji, jednak to Widzew objął prowadzenie po szybkiej kontrze. Za chwilę wyrównaliśmy po strzale z rzutu karnego autorstwa Miłosza Skowronka i cała pierwsza część meczu toczyła się już na połowie gospodarzy. Niestety, nasza skuteczność w dniu dzisiejszym nie była na wysokim poziomie. Po przerwie szybko objęliśmy prowadzenie po kolejnym rzucie karnym. Do końca meczu Widzew już nam nie zagroził – podsumował spotkanie Hermes Neves Soares, trener Jagiellonia Białystok 2005.