17 11.20 09:29
Nowszy wpisStarszy wpis

Jagiellonia 2005 szykuje się do baraży

W środę Jagiellonia Białystok SSA (2005) rozegra pierwsze starcie barażowe o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Rywalem podopiecznych Hermesa i Łukasza Tupalskiego będzie Stomil Olsztyn.

Oba zespoły zapewniły sobie uczestnictwo w barażach dzięki dobrej postawie w lidze wojewódzkiej. W Podlaskim Jaga nie miała sobie równych, zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach ze sporą przewagą nad resztą stawki. W 14 meczach Żółto-Czerwoni odnieśli 12 zwycięstw, zanotowali jeden remis i porażkę. Białostoczanie rozpędzali się z każdą ligową kolejką i jak podkreślał wcześniej trener Hermes, najtrudniejszy był początek. Przypomnijmy, że Jagiellończycy mierzyli się zazwyczaj z zawodnikami o rok starszymi (rocznik 2004).

– To nowy zespół, który dopiero się docierał. Chłopcy zgrywali się i musieli przyzwyczaić do gry przeciwko zawodnikom starszym. Zdecydowanie lepiej nasza gra wyglądała w rundzie rewanżowej jesiennych zmagań. Wówczas szybciej operowaliśmy piłką, wygrywaliśmy wysoko, co nie oznacza, że nie mieliśmy mankamentów. Uważam, że poradziliśmy sobie dobrze, biorąc pod uwagę częste zmiany kadrowe z racji chorób i innego rodzaju absencji. Szeroka kadra zdała egzamin – przyznaje Hermes, trener Jagiellończyków.

Początek pierwszego, barażowego starcia zaplanowano na środę (18.11) godz. 12:00. Ten mecz odbędzie się w hali pneumatycznej naszego ośrodka treningowego przy ul. Elewatorskiej. Transmisja w JagaTV. Rewanż na wyjeździe odbędzie się w niedzielę (22.11) w Olsztynie.

Informujemy, że w związku z zakwalifikowaniem całego kraju do czerwonej strefy w kontekście zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-19, spotkania rozgrywane na terenie ośrodka szkoleniowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej będą odbywały się bez udziału publiczności oraz mediów aż do odwołania.