22 06.20 15:04
Nowszy wpisStarszy wpis

AP Jagiellonia 2006 najlepsza na turnieju w Miętnem

Miło nam poinformować, że drużyna AP Jagiellonii 2006 została najlepszą ekipą nieoficjalnych mistrzostw Polski U-14 rozgrywanych w dniach 20-21 czerwca w miejscowości Miętne (woj. mazowieckie). Podopieczni Przemysława Papiernika i Marka Wasiluka wygrali aż sześć z siedmiu rozegranych meczów.

Rywalami naszego rocznika 2006 były: KS Drukarz Warszawa (6:0), GKS Bełchatów (8:0), KS Semp Warszawa (4:1), KS Olimpijczyk Kwakowo (1:2), AP Polonia Warszawa (2:0), FDA Wieliszew (4:0) i MUKS Kosa Konstancin (2:0).

Komentarz trenera Marka Wasiluka:

Był to przydatny turniej z tego względu, że umożliwił nam grę w terminie, w którym pierwotnie kończylibyśmy zmagania ligowe. Zapewnił chłopcom możliwość rywalizacji na finiszu treningów przed przerwą letnią. Na turniej pojechało 22 zawodników, graliśmy praktycznie dwoma jedenastkami, więc każdy miał okazję pograć. Na turnieju były drużyny silniejsze i słabsze, a naszym największym konkurentem była warszawska Polonia, z którą walczyliśmy o końcowy triumf. W bezpośrednim meczu wygraliśmy 2:0 i to jest fajne przetarcie, bo jesienią czekają nas rozgrywki z udziałem właśnie tego rywala w Centralnej Lidze Juniorów. Na tle Polonii wyglądaliśmy dobrze i udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie z nimi rywalizować. Uważam, że chłopcy takim udanym turniejem też się podbudowali, bo było to fajne przetarcie przed tym, co czeka ich jesienią. Podczas zawodów nie rozpieszczała nas pogoda, bo musieliśmy niektóre mecze rozegrać w potężnej ulewie, ale w miniony weekend podobna sytuacja była w całym kraju. Były epizody, w których musieliśmy chować się pod namiot. Z tego względu turniej pod sam koniec został przerwany, ale to już nie miało żadnego wpływu na końcowe rozstrzygnięcia. Ogółem w całym turnieju przegraliśmy tylko jeden mecz i straciliśmy trzy bramki – wszystkie z rzutów karnych. To jedyne niepowodzenie nie przeszkodziło nam jednak w wygraniu całych zawodów. Turniej był przerywnikiem dla chłopców od codziennych treningów. To dobrze, że mieli okazję rywalizować z kimś, kogo nie znają.

Galerię zdjęć z zawodów znajdziecie na profilu facebookowym organizatora turnieju.

Kadra AP Jagiellonii 2006 na turnieju w Miętnem: Miłosz Piekutowski, Jakub Suchocki, Jakub Wasilewski, Julian Kondraciuk, Błażej Rusiłowicz, Armin Wasiluk, Eryk Kozłowski, Iwo Czajkowski, Bartosz Nieciecki, Tobiasz Ociepski, Szymon Stypułkowski, Maksymilian Cholewa, Karol Chilmon, Olaf Pawelczyk, Bartosz Mazurek, Jakub Trzciński, Bartłomiej Łupiński, Maciej Czarniecki, Julian Andruszkiewicz
Grzegorz Haraburda, Patryk Drygiel, Tymoteusz Kulik.

Serdecznie gratulujemy!