16 10.20 12:29
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-15: Po przerwie z UKS SMS Łódź

Przed występującymi w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zawodnikami Jagiellonii Białystok SSA 10. kolejka sezonu 2020/2021. Zmierzą się w niej na własnym obiekcie z UKS SMS Łódź.

Jak do tej pory drużyna „Dumy Podlasia” z rocznika 2006 prezentuje się w rozgrywkach CLJ U-15 z bardzo dobrej strony. Podopieczni trenerów Przemysława Papiernika i Marka Wasiluka wygrali sześć z ośmiu dotychczas rozegranych spotkań ligowych. Pierwszą porażkę zanotowali w 5. kolejce, kiedy lepsza od nich okazała się, w trakcie wyjazdowego starcia, Legia Warszawa. Drugi raz okazali się słabsi od rywali w 7. serii gier, kiedy przegrali, również na wyjeździe, z Escolą Varsovia Warszawa 0:2.

Pomijając rezultaty w obu tych meczach młodzi białostoccy zawodnicy zagrali co najmniej przyzwoicie, a na wyniku zaważyły drobne błędy i brak skuteczności. Pozostałe spotkania Jaga wygrała, pokonując m.in. Znicz Pruszków (3:2) czy MKS Polonię Warszawa (3:0). Warto również nadmienić, że Jagiellończycy do nadchodzącego niedzielnego meczu przystąpią po dwutygodniowym rozbracie z ligowym graniem. Ich zeszłotygodniowe wyjazdowe starcie ze Zniczem Pruszków zostało bowiem odwołane i przełożone na inny termin.

Słówko o najbliższym rywalu białostoczan, czyli ekipie UKS SMS Łódź. Łodzianie zajmują w tym momencie 5. miejsce w klasyfikacji. Na swoim koncie zgromadzili 11 punktów dzięki trzem wygranym i dwóm remisom. Do tego bilansu należy dołożyć jeszcze cztery porażki i mamy pełny obraz naszych najbliższych przeciwników. Zespół ze stolicy województwa łódzkiego przegrywał m.in. z warszawską Legią (0:3) czy Escolą Varsovia Warszawa (również 0:3). W pokonanym boju łodzianie pozostawili lokalnych rywali z Widzewa (1:0) czy, dwukrotnie, Olimpię Elbląg (6:1 i 6:0), ostatni raz elblążan pokonują przed tygodniem. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, rozgrywanym w 3. kolejce w Łodzi, górą byli białostoczanie, którzy wygrali 1:0 po bramce Juliana Andruszkiewicza z 64. minuty.

O komentarz przed meczem poprosiliśmy opiekuna młodych zawodników Jagiellonii, Przemysława Papiernika. – Zespół SMS-u gra w dosyć charakterystyczny sposób. Łodzianie prezentują piłkę dosyć prostą, siłową, są dobrze przygotowani motorycznie, bazują na fizyczności, nigdy nie gra się z nimi łatwo. W naszym poprzednim spotkaniu było podobnie. Wierzymy w to, że wykażemy się w tym meczu większą jakością piłkarską i to spotkanie wygramy – powiedział trener Papiernik.

Jak wspomnieliśmy, piłkarze z naszego rocznika 2006 nie grali w ubiegły weekend. Wobec tego ostatni raz o ligowe punkty walczyli przed dwoma tygodniami. Czy tak długa przerwa od grania może mieć na nich jakiś negatywny wpływ? – Myślę, że nie. Jestem zwolennikiem tego, żeby grać co tydzień, żeby nie było przerw. Natomiast to jest piłka młodzieżowa i tu często decyduje dyspozycja dnia, nastawienie psychiczne. Wypadliśmy z tygodniowego mikrocyklu wobec braku treningów, tego trochę brakowało. Niemniej od wtorku trenujemy już całym zespołem. Jestem spokojny, powinno być dobrze – mówił trener Papiernik.

Jak wygląda sytuacja kadrowa w zespole Jagi przed starciem z łodzianami? – Obecnie wszyscy są zdolni do gry, jest ok – odpowiedział krótko opiekun Jagiellończyków.

Już od jakiegoś czasu w zespole przebywają dwaj zawodnicy, którzy stosunkowo niedawno do niego dołączyli. Mowa o Janie Faberskim i Maksymilianie Koju. Jak przebiega ich aklimatyzacja? – Akurat ta dwójka nie była objęta kwarantanną, wobec czego regularnie trenowaliśmy, czy to w grupach dwuosobowych czy czteroosobowych. Czwórka zawodników mogła z nami trenować. To też nie jest do końca tak, że w ogóle nie trenowaliśmy, bo to robiliśmy w czwórkach lub dwójkach. Akurat Janek z Maksem trenowali cały czas. Wdrażają się, z każdym dniem będzie im coraz łatwiej. W ich życiu nastąpiła spora zmiana, bowiem zmienili miasto, szkołę i klub, ale na treningach widać, że czują się coraz swobodniej, coraz więcej im wychodzi. Chcemy im pomóc. Liczymy na to, że jak najszybciej wkomponują się w nasz zespół – zakończył trener Papiernik.

Mecz Jagiellonia Białystok SSA (2006) – UKS SMS Łódź, rozgrywany w ramach 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 października. Początek o godzinie 14:00. Informujemy, że w związku z zakwalifikowaniem miasta Białegostoku do czerwonej strefy w kontekście zagrożenia epidemicznego, spotkania rozgrywane w ośrodku treningowym przy ul. Elewatorskiej będą odbywały się bez udziału publiczności do odwołania.