29 10.20 12:54
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-15: Starcie na szczycie

Przed występującymi w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zawodnikami Jagiellonii SSA (2006) 12. kolejka sezonu 2020/2021. Zmierzą się w niej na Stadionie Miejskim w Białymstoku z Legią Warszawa.

Jak do tej pory drużyna „Dumy Podlasia” z rocznika 2006 prezentuje się w rozgrywkach CLJ U-15 z dobrej strony. Podopieczni trenerów Przemysława Papiernika i Marka Wasiluka wygrali osiem z 11 dotychczas rozegranych spotkań ligowych. Pierwszą porażkę zanotowali w 5. kolejce, kiedy lepsza od nich okazała się, w trakcie wyjazdowego starcia, Legia Warszawa. Drugi raz okazali się słabsi od rywali w 7. serii gier, kiedy przegrali, również na wyjeździe, z Escolą Varsovia Warszawa 0:2. Trzecia przegrana to niedawno rozegrany, zaległy mecz ze Zniczem Pruszków 0:4, także na obcym terenie.

Pomijając wspomniany mecz, młodzi białostoccy zawodnicy wcześniej grali co najmniej przyzwoicie, a o wyjazdowych porażkach z Legią i Escolą zaważyły drobne błędy i brak skuteczności. Jedynie w starciu ze Zniczem Jaga była wyraźnie słabsza od przeciwnika. Pozostałe spotkania Żółto-Czerwoni wygrali, pokonując zazwyczaj rywali na swoim terenie. Warto nadmienić, że Jagiellończycy do nadchodzącego piątkowego meczu przystąpią po wyjazdowej wygranej 2:0 z Polonią Warszawa. To spotkanie zostało rozegrane przed tygodniem.

Słówko o najbliższym rywalu białostoczan, czyli ekipie Legii Warszawa. Warszawianie są w tym momencie liderem klasyfikacji. Na swoim koncie zgromadzili 31 punktów dzięki 10 wygranym i jednemu remisowi. Co warte odnotowania, Legioniści są jedynym zespołem w stawce, który wciąż jeszcze nie doznał goryczy porażki. Piłkarze stołecznej ekipy raz tylko w dotychczasowych występach ligowych w trwającej kampanii stracili jakiekolwiek punkty. Miało to miejsce w 8. serii zmagań, kiedy zremisowali 4:4 z lokalnym rywalem, MKS Polonią. Jeżeli chodzi o pierwszy mecz pomiędzy Jagiellonią i Legią to odbył się on 12 września w Warszawie, w ramach 5. kolejki, i zakończył wygraną rywali 2:0.

O przedmeczowy komentarz poprosiliśmy opiekuna Jagiellończyków, Przemysława Papiernika. – Piłka młodzieżowa charakteryzuje się dużą nieprzewidywalnością. Trenujemy ciężko i dobrze, jesteśmy solidnie przygotowani, ale trzeba pamiętać, że gramy z Legią, czyli jednym z silniejszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej. Traktujemy ten mecz jako kolejne doświadczenie, formę rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności na tle klasowego przeciwnika. W ogóle nie mówimy o sytuacji w tabeli. Nie można powiedzieć, że liga jest rozstrzygnięta, ale to Legia bardziej walczy o pierwsze miejsce. Podchodzimy do tego spotkania na spokojnie. Jeżeli chodzi zaś o sytuacje kadrową, to wszyscy nasi chłopcy są zdrowi, trenują i powinni być do dyspozycji w piątek – powiedział trener Papiernik.

Mecz Jagiellonia Białystok SSA (2006) – Legia Warszawa, rozgrywany w ramach 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15, odbędzie się w najbliższy piątek, 30 października. Początek o godz. 12:00. Trzymamy kciuki za występ naszych zawodników! Informujemy, że w związku z objęciem całego kraju obszarem czerwonej strefy w kontekście zagrożenia epidemicznego, spotkanie na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się bez udziału publiczności.