11 09.20 12:36
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-15: Trudny wyjazd do Warszawy

Przed występującymi w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zawodnikami Jagiellonii Białystok SSA 5. kolejka sezonu 2020/2021. Zmierzą się w niej na wyjeździe z silną Legią Warszawa.

Za podopiecznymi Przemysława Papiernika i Marka Wasiluka niezwykle udany okres podczas pierwszych czterech kolejek. „Żółto-Czerwoni” nie dość, że nie zaznali jeszcze goryczy porażki, dodatkowo nie stracili jeszcze ani jednego punktu. Nasi młodzi piłkarze zgarnęli do tej pory komplet oczek, wygrywając w każdej z minionych kolejek. Białostoczanie na inaugurację pokonali 2:0 ZKS Olimpię Elbląg, a później odprawili z kwitkiem kolejno MKS Znicz Pruszków (3:2), UKS SMS Łódź (1:0) i MKS Polonię Warszawa (3:0). Skuteczni w ataku (łącznie dziewięć zanotowanych trafień), odpowiedzialni w obronie (tylko dwa stracone gole), konsekwentni w punktowaniu (12 „oczek”). Tak można po krótce określić nasz rocznik 2006 w tym sezonie. Co zaś tyczy się naszych najbliższych rywali, Legii Warszawa, to bardzo trudny przeciwnik. Warszawianie dotychczas również wygrali wszystkie swoje dotychczas rozegrane mecze. „Wojskowi” to obecny lider tabeli z 12 punktami i stosunkiem bramkowym 24:2. O wygraną będzie trudno, ale z pewnością młodzi gracze „Dumy Podlasia” łatwo skóry nie oddadzą.

O komentarz przed meczem poprosiliśmy szkoleniowca naszych młodych zawodników, Przemysława Papiernika. – Traktujemy ten mecz jak każdy inny. Bardziej rozpatrujemy to starcie w kategoriach możliwości sprawdzenia się na tle bardzo silnego przeciwnika. Legia w roczniku 2006 jest, w mojej opinii, o ile nie najlepszym zespołem, to z pewnością znajduje się w TOP3. Widać to po wynikach, które jednak nie do końca odzwierciedlają w pełni potencjału tego zespołu. My chcemy się przede wszystkim sprawdzić i to w wielu aspektach. Jak wyglądamy jako zespół, jak prezentują się poszczególne formacje, poszczególni zawodnicy oraz co reprezentujemy od strony motorycznej. Wynik jest dla nas rzeczą obecnie drugorzędną. Sytuacja w tabeli pokazuje, że jest to prestiżowe spotkanie, ale, tak jak powiedziałem, podchodzimy do niego w kategoriach sprawdzianu. Emocji w piłce młodzieżowej jest dużo z racji wieku chłopaków. Nie narzucamy chłopakom żadnej presji. Graliśmy ostatnio całkiem fajnie i liczymy na to, że taki właśnie mecz zagramy w Warszawie – zakończył trener Papiernik.

Mecz Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok SSA (2006), rozgrywany w ramach 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15 odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 września. Początek o godzinie 11:00.