25 10.20 15:12
Nowszy wpisStarszy wpis

CLJ U-15: Wrócili na właściwe tory

Na zwycięską ścieżkę w Centralnej Lidze Juniorów U-15 wrócili piłkarze Jagiellonii Białystok 2006. Podopieczni Przemysława Papiernika i Marka Wasiluka pewnie ograli w delegacji MKS Polonię Warszawa 2:0.

Zwycięskie trafienia dla Żółto-Czerwonych były dziełem Bartosza Mazurka i Szymona Stypułkowskiego, który wykorzystał rzut karny.

– Przede wszystkim brawa dla chłopaków, że po nieudanym meczu w Pruszkowie (0:4, przyp. red.) właściwie zareagowali i wyglądali zupełnie inaczej. Polonia jest groźnym zespołem na swoim boisku, więc można było spodziewać się równie trudnego spotkania. Byliśmy jednak zdeterminowani i widać było, że ostatnia porażka bardzo chłopców zabolała. Pokazaliśmy sportową złość, co w połączeniu z jakością piłkarską zapewniło nam zwycięstwo – komentował po meczu w Warszawie trener Papiernik.

Żółto-Czerwoni od pierwszych minut niedzielnej rywalizacji chcieli udowodnić, że ostatnia porażka była tylko i wyłącznie wypadkiem przy pracy. W 25. minucie dobra postawa Jagiellończyków została nagrodzona golem, którego autorem był wspomniany wyżej Mazurek. Bartek wykorzystał bardzo dobre podanie ze skrzydła Kuby Trzcińskiego.

Po zmianie stron białostoczanie nie zwalniali tempa i dążyli za wszelką cenę do podwyższenia rezultatu, a co za tym idzie, uspokojenia sytuacji na boisku. Tak też się stało po godzinie gry, gdy w polu karnym rywala sfaulowany został Olaf Pawelczyk, a jedenastkę pewnie wykorzystał Stypułkowski.

– Byliśmy zespołem lepszym i wróciliśmy do swojego stylu, który zazwyczaj prezentujemy. To nas najbardziej cieszy. W Pruszkowie pomijając fakt, że piłkarsko nic na nie wychodziło, mieliśmy przede wszystkim kryzys fizyczny. Być może na taki stan rzeczy wpływ miał fakt, że jeszcze niedawno nasz mecz był odwołany i mieliśmy krótką przerwę od treningów. Na szczęście wszystko wróciło do normy – zakończył szkoleniowiec Jagiellonii 2006.

11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15

MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok (2006) 0:2 (0:1)
Bramki: Mazurek 24′, Stypułkowski 65′ z karnego

Jagiellonia: Piekutowski – Czarniecki (73′ Kondraciuk), Koj, Wasiluk, Rusiłowicz, Mazurek (62′ Pawelczyk), Stypułkowski, Drygiel, Chilmon (57′ Łupiński), Faberski, Trzciński