11 09.17 21:54
Nowszy wpisStarszy wpis

AP Jagiellonia 2006 wygrywa z MŁKS Łomża

Drugą wygraną w drugim meczu w lidze młodzików zanotowała drużyna AP Jagiellonia z rocznika 2006. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Macieja Leśniewskiego ograli MŁKS Łomża 2:0.

– Tak jak przewidywaliśmy, czekał nas ciężki mecz. Rywal przeważał nas warunkami fizycznymi, a do tego grał ciekawą piłkę. Nasi chłopcy stanęli jednak na wysokości zadania. Od początku dobrze weszliśmy w mecz. Po jednej z akcji skrzydłem Karol Chilmon dośrodkował piłkę w pole karne, a Iwo Czajkowski strzałem z powietrza pokonał bramkarza przyjezdnych. Rywale w pierwszej połowie tylko raz zagrozili naszej bramce, strzałem z rzutu wolnego – opowiadał trener Maciej Leśniewski.

– Druga połowa przebiegała podobnie jak pierwsza. Nasza dobra gra w obronie i wzajemna asekuracja nie pozwalały przeciwnikowi rozwinąć skrzydeł. Zwieńczeniem  dobrej gry była zdobyta przez nas druga bramka. Przed polem karnym przeciwnika, mimo dużego zagęszczenia, zdołaliśmy rozegrać piłkę niczym popularna FC Barcelona. Cztery podania z pierwszej piłki i Samuel Woronecki w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w bramce. Do końca meczu kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku i nie pozwoliliśmy, aby wynik uległ zmianie – kontynuował szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– Mimo iż jest to nasz pierwszy sezon, gdzie występujemy w nowym dziewięciosobowym systemie gry, to widać, że nasi zawodnicy dobrze się czują w nowym ustawieniu. Mamy jednak chłodne głowy, bo jak niejednokrotnie z trenerem Zalewskim podkreślaliśmy, chłopcy są dopiero na początku swojej przygody z piłką nożną. W tym wieku wynik musi być poparty przede wszystkim dobrą grą – podsumował trener Leśniewski.

II Liga Wojewódzka Młodzików – 2. kolejka:
AP Jagiellonia Białystok (2006) – MŁKS Łomża 2:0 (1:0)

Bramki: Czajkowski, Woronecki.

AP Jagiellonia: Miłosz Piekutowski, Damian Fajfer, Tymoteusz Kulik, Wojciech Nowicki, Patryk Talipski, Armin Wasiluk, Julian Kondraciuk, Eryk Kozłowski, Olaf Barcewicz, Karol Chilmon, Iwo Czajkowski, Samuel Woronecki, Hubert Woźniel, Mateusz Czarnecki, Bartosz Nieciecki, Mateusz Sawicki, Miłosz Szulżuk.