14 03.20 13:06
Nowszy wpisStarszy wpis

Marek Wasiluk szkoleniowcem rocznika 2006 AP Jagiellonia Białystok

Marek Wasiluk dołączył do sztabu szkoleniowego Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok. 32-letni były zawodnik naszego klubu, wraz z trenerem Przemysławem Papiernikiem, będzie odpowiadał za wyniki rocznika 2006, występującego w Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy (rocznik 2005).

Wasiluk to urodzony 3 czerwca 1987 roku w Białymstoku piłkarz, występujący na pozycji środkowego obrońcy. Marek jest wychowankiem naszego klubu, w którego barwach debiutował w Ekstraklasie w lipcu 2007 roku. Po roku od debiutu zdecydował się na opuszczenie żółto-czerwonych szeregów i dołączenie do Cracovii. Barw „Pasów” bronił przez kolejne trzy lata, aż do lata 2011 roku, kiedy na jego wypożyczenie zdecydował się Śląsk Wrocław. Po pół roku wrocławianie wykupili białostoczanina z krakowskiego zespołu. W stolicy Dolnego Śląska Wasiluk przebywał do sierpnia 2013 roku, a podczas tego pobytu sięgnął po tytuł mistrza Polski (sezon 2011/2012) oraz Superpuchar Polski (sezon 2012/2013). Po odejściu ze Śląska nowy trener w naszej akademii, przed poworotem do Białegostoku w lipcu 2014 roku, reprezentował jeszcze przez rok barwy innych zespołów występujących na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce – pół roku grał w  Cracovii, a przez kolejne pół w Widzewie. Po powrocie do Jagi spędził w naszym klubie cztery lata, podczas których rozegrał 39 spotkań w Ekstraklasie i cztery o Puchar Polski. Z Jagą zdobył medale za trzecie miejsce oraz dwa wicemistrzostwa Polski. Drugi raz szeregi naszego klubu Wasiluk opuścił latem 2018 roku, kiedy po wygaśnieciu kontraktu zdecydował się na dołączenie do pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Tam spędził cały sezon 2018/2019. Mistrz Polski z sezonu 2011/2012 wrócił na Podlasie i podpisał kontrakt z występującym na poziomie trzeciej ligi zespołem Olimpii Zambrów, w którym występuje do dziś. Teraz czeka go jeszcze jedno, interesujace wyzwanie, jakim będzie jego pierwsza praca w roli trenera.

Pierwszymi prowadzonymi przez Marka Wasiluka piłkarzami będą rywalizujący w Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy (2005) zawodnicy z rocznika 2006 Akademii Piłkarskiej Jagiellonii. Świeżo upieczony trener nie będzie jednak pozostawiony sam sobie, będzie bowiem mógł liczyć na wsparcie nieco bardziej doświadczoengo szkoleniowca, czyli Przemysława Papiernika, który chłopców z tego rocznika prowadził już na jesieni. Sam zespół nie rozpoczął jeszcze rundy wiosennej zmagań w swojej klasie rozgrywkowej ze względu na zawieszenie wszystkich rozgrywek, co ma związek z działaniami profilaktycznymi dotyczącymi koronawirusa. Po ogłoszeniu decyzji o ewentualnym wznowieniu zmagań pierwszym przeciwnikiem będą Wigry Suwałki.