13 11.20 15:47
Nowszy wpisStarszy wpis

Matusiak: Dzięki Jaga Talent Day dzieci mogą poczuć się częścią Jagiellonii

– Chcemy pokazać, jak pracujemy i dać możliwość talentom podlaskiej piłki zaprezentować swoje możliwości w jednym z największych klubów w Polsce – mówił w rozmowie z nami Rafał Matusiak, dyrektor szkolenia w Akademii Piłkarskiej Jagiellonii i koordynator projektu Jaga Talent Day. Inauguracja nastąpi w niedzielę, 22 listopada.

Jakie są główne założenia projektu Jaga Talent Day?
Rafał Matusiak: – Jaga Talent Day to przedsięwzięcie mające na celu przybliżenie Jagiellonii Białystok do społeczeństwa. Chcemy pokazać, jak pracujemy i dać możliwość talentom podlaskiej piłki zaprezentować swoje możliwości w jednym z największych klubów w Polsce.

Niedawno akademia Jagiellonii organizowała otwarte zajęcia dla dzieci w hali pneumatycznej w ośrodku przy Elewatorskiej. Czy są jakieś podobieństwa między oboma przedsięwzięciami?
– Te zajęcia będą odbywały się w trochę innej formule. Otwarte treningi cieszyły się dużym zainteresowaniem, najmłodsze dzieci chętnie na nie przychodziły. Analizowaliśmy czy wciąż chcemy organizować zajęcia dla najmłodszych dzieci, czy też pójść o krok dalej i przygotować projekt też dla starszych zawodników i zawodniczek. W związku z tym, że otrzymywaliśmy liczne pytania od osób z zewnątrz, czy będziemy organizować takie zajęcia dla starszych roczników, postanowiliśmy zrobić coś podobnego dla nich, uwzględniając ich potrzeby. Dzieci przejdą specjalistyczne testy i uważam, że dla ich rozwoju to będzie świetna sprawa.

Gdzie i kiedy będą obywały się zajęcia w ramach Jaga Talent Day?
– Jaga Talent Day zawsze będzie odbywał się w hali pneumatycznej ośrodka szkoleniowego Jagiellonii Białystok przy ul. Elewatorskiej co niedzielę o godz. 09:30 od 22 listopada.

Czy w zajęciach będą mogły regularnie uczestniczyć te same dzieci z danego rocznika?
– Dzieci będą mogły uczestniczyć w treningach swojego rocznika regularnie i nie ma z tym żadnego problemu. Zachęcamy do zapisów, które są prowadzone na naszej stronie internetowej. Są tam też podane informacje o tym, w jakie dni odbywają się treningi danego rocznika. Zachęcamy do regularnego uczęszczania. Chcielibyśmy, żeby dzieci otwarcie przychodziły na treningi, żeby rodzice regularnie przyprowadzały swoje pociechy. Zdajemy sobie sprawę, jaka odpowiedzialność na nas ciąży. Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwu województwa podlaskiego. Pragniemy, by każdy mógł poczuć się częścią tego wspaniałego klubu.

Kiedy odbędą się najbliższe zajęcia?
– Najbliższe treningi odbędą się w niedzielę, 22 listopada, a ich początek zaplanowano na godzinę 09:30. Serdecznie zapraszamy.

Więcej o projekcie Jaga Talent Day można przeczytać pod tym LINKIEM. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.