25 07.20 00:01
Nowszy wpisStarszy wpis

Przygotowania AP Jagiellonii 2006. Przemysław Papiernik: Chłopcy tworzą fajną grupę

Nie narzucamy zbędnej presji na wynik, chcemy żeby chłopcy uczyli się i próbowali grać w piłkę – mówi Przemysław Papiernik, szkoleniowiec AP Jagiellonii 2006, która w nowym sezonie będzie rywalizować w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15. Trener opowiada w rozmowie z nami o początku przygotowań do nadchodzącej kampanii, dotychczasowych sparingach i planach na najbliższe tygodnie.

– Za nami najkrótsza w historii przerwa między rozgrywkami. Jest to spowodowane tym, że w nowym sezonie będziemy grali w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15. Z tego względu okres przygotowawczy został wydłużony. Od tego momentu do pierwszego meczu mamy pięć tygodni. Wciąż jeszcze nie znamy dokładnej daty startu nowego sezonu, choć wszyscy nastawiamy się na to, że będzie to 15 lub 16 sierpnia. Oficjalnego komunikatu ze strony PZPN-u jednak nie otrzymaliśmy. Pięć tygodni wystarczy jednak do tego, żeby optymalnie się przygotować – przekonuje szkoleniowiec Jagi.

Kiedy Żółto-Czerwoni wznowili zajęcia i w jakim zestawieniu personalnym przygotowują się do nowego sezonu? – Treningi rozpoczęliśmy 10 lipca. W drużynie zaszły zmiany, bo dokonaliśmy kilku wzmocnień. Jednak o żadnej rewolucji nie było mowy. Mamy do dyspozycji ciekawych chłopaków z Białegostoku i okolic plus kilku chłopców przyjezdnych, którzy do nas dołączyli. Jak na tą kategorię wiekową, to bardzo niewiele, porównując choćby do innych naszych roczników. Jestem z tego powodu zadowolony, bo wierzę, że można stworzyć i oprzeć silny zespół na zawodnikach z Białegostoku i okolic. Piłkarze, którzy do nas dołączyli to chłopcy z Siemiatycz, Ostrołęki, Bartoszyc i Ostródy, więc pochodzą z regionów nam bliskich – informuje trener Jagiellończyków.

Jak wygląda harmonogram gier kontrolnych Żółto-Czerwonych? – Do tej pory rozegraliśmy dwa sparingi. W pierwszym z nich przegraliśmy z Polonią Warszawa 1:2, a w kolejnym starciu wysoko ograliśmy Żyrardowiankę 11:1. W najbliższych dniach rozegramy spotkania z silnymi rywalami z Gdańska – Lechią, Jaguarem i Lotosem. To w ramach zgrupowania na Wybrzeżu, które czeka nas już niebawem. Jedziemy tam potrenować, ale też rozegrać sparingi z przeciwnikami z poziomu Centralnej Ligi Juniorów. Dwa tygodnie przed startem ligi mamy zaplanowane jeszcze trzy mecze towarzyskie. W terminie 7-8 sierpnia rozegramy „trójmecz” z Motorem Lublin i TOP 54 Biała Podlaska, po czym nastąpi otwarcie sezonu ligowego – dodaje Papiernik.

Jakie są założenia na nowy sezon w roczniku 2006? – Jeżeli chodzi o cele, to skupiamy się przede wszystkim na rozwijaniu naszych zawodników, doskonaleniu ich umiejętności techniczno-taktycznych, motorycznych. Chcemy być drużyną, która będzie grała atrakcyjnie, dobrze w piłkę, a przede wszystkim, żeby ci chłopcy czerpali przyjemność z gry. Zdajemy sobie sprawę, że liga, w której przyjdzie nam się zmierzyć, jest bardzo silna. Większość zespołów jednak już znamy. To rywale, którzy prezentują atrakcyjny futbol. Dla chłopaków z tego rocznika to nowość, bo przeskakujemy z ligi wojewódzkiej do centralnej. Poziom rozgrywek regionalnych jest jednak słabszy. Nie zapominajmy, że najważniejszym celem jest rozwój chłopaków. Nie narzucamy zbędnej presji na wynik, chcemy żeby chłopcy uczyli się i próbowali grać w piłkę. Mamy na to konkretny plan, choć liga to zweryfikuje. Jesteśmy pozytywnie nastawieni. Wspólnie z trenerem Markiem Wasilukiem fajnie nam się z tą grupą pracuje, więc wierzę, że jesteśmy w stanie stworzyć coś pozytywnego. Jest w tym roczniku dużo ciekawych chłopaków, przed nimi kluczowe trzy lata, które zadecydują o tym, w którym kierunku podążą. Kto będzie kontynuował karierę piłkarską, a kto wybierze inną drogę. My jesteśmy po to, żeby im pomóc i rozwijać ich indywidualnie – zakończył opiekun naszego rocznika 2006.

Spotkania kontrolne AP Jagiellonii 2006:

AP Jagiellonia 2006-Polonia Warszawa 2006 1:2
Gol: Julian Andruszkiewicz

AP Jagiellonia 2006 – Żyrardowianka 11:1
Gole: Julian Andruszkiewicz – 3, Bartosz Nieciecki – 2, Bartłomiej Łupiński – 2, Jakub Wasilewski, Jakub Trzciński, Eryk Kozłowski, Tobiasz Ociepski

Kolejni rywale: Lotos Gdańsk, Lechia Gdańsk, Jaguar Gdańsk, Top 54 Biała Podlaska, Motor Lublin (wszystkie spotkania zostaną rozegrane na wyjeździe).