22 09.19 21:35
Nowszy wpisStarszy wpis

AP Jagiellonia 2007 druga w Brzegu Dolnym

Drużyna AP Jagiellonia Białystok z rocznika 2007 zajęła drugie miejsce w turnieju Mico Cup, który odbył się w Brzegu Dolnym. Od podopiecznych Rafała Muczyńskiego i Andrzeja Kurzyny minimalnie lepsza okazała się jedynie Legia Warszawa.

– Za nami solidnie obsadzony turniej, w którym uczestniczyły m.in. akademie z grupy Big 6. Bardzo cieszyliśmy się z tego wyjazdu, ponieważ nie graliśmy dawno z mocnymi rywalami, a w Brzegu Dolnym nie było łatwych meczów.  Graliśmy systemem każdy z każdym po 25 minut – opowiadał trener Rafał Muczyński.

– Pierwszego dnia poza meczem otwarcia nasza gra wyglądała tak, jak zakładaliśmy sobie przed turniejem. Mimo porażki z Zagłębiem graliśmy bardzo dobrze. Potrafiliśmy się również podnieść w meczu z Akademią Reissa, gdzie po 8 minutach przegrywaliśmy 0:2. Drugiego dnia czekało nas trudniejsze zadanie, ponieważ przed nami były mecze ze Śląskiem, Lechem, faworyzowaną Legią i gospodarzem turnieju. Z pierwszymi trzema ekipami wygraliśmy, nie tracąc bramki. Duża w tym zasługa była bramkarzy – Kożuchowskiego i Bobiera – kontynuował szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– Na koniec zostało nam spotkanie z AP Brzeg Dolny, która osiągała dobre wyniki w tym turnieju. W tym samym czasie na boisku obok Legia rywalizowała z kolegami z Poznania. Aby wygrać cały turniej, potrzebowaliśmy zwycięstwa i musieliśmy liczyć na potknięcie Legii. Oba mecze zakończyły się jednak remisami i ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce z dorobkiem 20 punktów – dodał opiekun młodych Jagiellończyków.

– Najlepszym zawodnikiem został wybrany nasz kapitan Jakub Jaroszuk, na którym opierała się gra naszego zespołu – zakończył trener Muczyński.

Wyniki AP Jagiellonia 2007 na turnieju Mico Cup w Brzegu Dolnym:

Dzień pierwszy:
AP Jagiellonia Białystok – FC Academy Wrocław 0:0
AP Jagiellonia Białystok – Akademia Piłkarska Reissa Poznań 3:2 (Mazurek, Tupalski, Bołtuć)
AP Jagiellonia Białystok – Łużyce Lubań 5:0 (Lange, Pietuszewski, Mazurek, Pankiewicz, Jaroszuk)
AP Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 2:0 (Pietuszewski, Jaroszuk)
AP Jagiellonia Białystok – KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (Jaroszuk)

Dzień drugi:
AP Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 1:0 (Kobeszko)
AP Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 2:0 (Mazurek, Bołtuć)
AP Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 1:0 (Jaroszuk)
AP Jagiellonia Białystok – AP Brzeg Dolny 1:1 (Mazurek)

AP Jagiellonia: Kożuchowski Konrad, Bobier Michał, Kuczyński Maciej, Danilewicz Damian, Czajkowski Karol, Lange Mateusz, Jaroszuk Jakub, Mazurek Bartosz, Pankiewicz Olaf, Pietuszewski Oskar, Sokołowski Alex, Tupalski Borys, Kobeszko Janusz, Bołtuć Jakub.