11 09.17 23:18
Nowszy wpisStarszy wpis

AP Jagiellonia 2007 rozpoczęła ligę orlików

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2007 rozpoczęły rywalizację w Lidze Orlików. W niedzielę na boisku przy ulicy Świętokrzyskiej odbył się pierwszy turniej grupy 5. tych rozgrywek.

– Do rozgrywek zgłosiliśmy dwa zespoły ponieważ chcemy, żeby wszyscy chłopcy mogli systematycznie grać. W naszej grupie oprócz naszych dwóch ekip są jeszcze trzy inne białostockie drużyny – dwa zespoły MOSP-u i Prosalutem – opowiadał trener Rafał Muczyński, który wraz z pierwszym zespołem młodych Jagiellończyków zanotował w czterech meczach trzy zwycięstwa i remis. Druga drużyna prowadzona przez Andrzeja Kurzynę zdobyła z kolei cztery punkty i w tabeli grupy zajmuje trzecie miejsce.

– Cieszy bardzo to, że pierwsza ekipa nie dała sobie dzisiaj strzelić gola. W meczach sparingowych może nie traciliśmy dużo bramek, ale zdarzały się bardzo proste błędy. Wiem, że chłopcy nieustannie się uczą, ale o pewnych niedozwolonych zagraniach muszą już pamiętać. W obronie zagraliśmy bardzo dobrze. Na palcach jednej ręki można policzyć interwencje naszego bramkarza. W dzisiejszym turnieju zabrakło bramkostrzelnego napastnika – Oskara Pietuszewskiego, a mimo tego strzeliliśmy 10 bramek, które pozwoliły trzykrotnie wygrać i raz zremisować. Z gry jestem zadowolony, wyniki są jej efektem. Momentami zabrakło skuteczności, szczególnie w zremisowanym meczu z MOSPem Białystok. W następny weekend jedziemy na turniej, a za dwa tygodnie ponownie zmierzymy się z naszymi ligowymi rywalami – podsumował trener Muczyński.

Wyniki drużyn AP Jagiellonia 2007 w pierwszym turnieju grupy 5. Ligi Orlików:

AP Jagiellonia (2007) – MOSP III Białystok 5:0
AP Jagiellonia II (2007) – Pro Salutem Białystok 2:2
AP Jagiellonia – Pro Salutem Białystok 3:0
AP Jagiellonia – AP Jagiellonia II 2:0
AP Jagiellonia II – MOSP II Białystok 0:1
AP Jagiellonia – MOSP II Białystok 0:0
AP Jagiellonia II – MOSP III Białystok 7:0

AP Jagiellonia: Borowski Krzysztof, Danilewicz Damian, Szarkowski Jakub, Jaroszuk Jakub, Kuczyński Maciej, Kobeszko Janusz, Tupalski Borys, Gryszko Robert, Skłodowski Mateusz, Rzepniewski Gabriel.

AP Jagiellonia II: Kożuchowski Konrad, Piasecki Aleksander, Czajkowski Karol, Niemancewicz Igor, Bołtuć Jakub, Korecki Jan, Lange Mateusz, Hołownia Kacper, Dyśko Maksymilian.