26 09.19 11:37

LWM: AP Jagiellonia 2007 idzie jak burza

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2007 idzie jak burza w Lidze Wojewódzkiej Młodzików. Podopieczni Rafała Muczyńskiego i Andrzeja Kurzyny wygrali wszystkie sześć swoich dotychczasowych meczów i pewnie prowadzą w ligowej tabeli. Oto podsumowanie tego, jak wyglądały poszczególne spotkania ligowe Żółto-Czerwonych.

Liga Wojewódzka Młodzików (2007):

1. kolejka:
Ruch Wysokie Mazowieckie – AP Jagiellonia Białystok (2007) 0:14 (0:5)

Komentarz trenera: Mecz do jednej bramki bez większej historii. Niemniej jednak graliśmy w bardzo przyzwoitym tempie i rozegraliśmy kilka naprawdę fajnych, zespołowych akcji.

Bramki: Jaroszuk 4, Pietuszewski 3, Danilewicz 2, Wasilczyk, Korecki, Sokołowski, Lange, Dyśko

Skład: Kożuchowski Konrad, Danilewicz Damian, Kuczyński Maciej, Czajkowski Karol, Lange Mateusz, Dyśko Maksymilian, Kobeszko Janusz, Siemieńczuk Stanisław, Jaroszuk Jakub, Wasilczyk Mateusz, Tupalski Borys, Skłodowski Mateusz, Pietuszewski Oskar, Sokołowski Alex, Korecki Jan.

2. kolejka:
AP Jagiellonia Białystok– Orzeł Kolno 3:1 (2:1)

Komentarz trenera: Mecz zaczęliśmy od szybko straconej bramki. W siódmej minucie po naszym błędzie podczas otwarcia gry zespół Orła wpakował piłkę do pustej bramki. Byliśmy bardzo aktywni w tym meczu i z łatwością potrafiliśmy stworzyć sobie okazje strzeleckie. Trzy z nich znalazły drogę do siatki rywala i w efekcie zakończyliśmy mecz dwubramkowym zwycięstwem.

Bramki: Siemieńczuk , Jaroszuk, Sokołowski

Skład: Kożuchowski, Bobier, Danilewicz, Czajkowski, Kuczyński, Jaroszuk, Tupalski, Siemieńczuk, Bołtuć, Pietuszewski, Kobeszko, Szarkowski, Korecki, Sokołowski.

3. kolejka:
Olimpia Zambrów – AP Jagiellonia Białystok 2:7 (2:2)

Komentarz: W tym spotkaniu zaczęliśmy grać dopiero po 25 minutach. Do tego momentu przegrywaliśmy 0:2, gdzie nie ustrzegliśmy się błędu w obronie i podobnie jak w poprzednim meczu „sami sobie” strzeliliśmy pierwszego gola. Dzięki wielkiej ambicji głównie Oskara Pietuszewskiego na przerwę schodziliśmy przy wyniku 2:2. W drugiej połowie zagraliśmy na miarę swoich możliwości i pewnie wygraliśmy ten mecz, a na uwagę zasługuje sześć bramek Oskara.

Bramki: Pietuszewski 6, Jaroszuk

Skład: Bobier, Kożuchowski, Bołtuć, Danilewicz, Jaroszuk, Kobeszko, Kuczyński, Lange, Pietuszewski, Siemieńczuk,  Sokołowski, Skłodowski, Szarkowski, Tupalski.

4. kolejka:
AP Jagiellonia Białystok – MOSP Białystok 10:0 (2:0)

Komentarz trenera: Przed tym spotkaniem nie trzeba było nikogo motywować. Mecz derbowy z drużyną MOSP-u zagraliśmy koncertowo od pierwszej do ostatniej minuty. Nie popełnialiśmy niewymuszonych, indywidualnych błędów. Zagraliśmy wysokim pressingiem i ataki rywala kończyły się jeszcze przed linią środkową boiska. W drugiej połowie chłopcy zagrali bardzo skutecznie, czego efektem było dziesięć bramek w tym spotkaniu.

Bramki: Korecki 3, Pietuszewski 2, Lange, Kuczyński, Jaroszuk, Tupalski,Danilewicz

Skład: Bobier, Kożuchowski – Czajkowski, Danilewicz, Kuczyński, Tupalski, Jaroszuk , Siemieńczuk, Bołtuć, Pietuszewski, Lange , Sokołowski, Korecki , Szarkowski.

5. kolejka:
MŁKS Łomża – AP Jagiellonia Białystok 1:6 (1:2)

Komentarz trenera: To był „mecz na szczycie”, ponieważ przed tym meczem obie ekipy nie straciły jeszcze żadnego punktu. W tym spotkaniu szybko strzeliliśmy dwie bramki, które ustawiły mecz. Drużyna z Łomży wprawdzie złapała kontakt przed przerwą po szybkiej kontrze i ładnym wykończeniu, ale w drugiej części gry strzelaliśmy już tylko my. Odnieśliśmy zasłużone, wysokie zwycięstwo.

Bramki: Jaroszuk 2, Pietuszewski, Korecki, Tupalski, Kuczyński

Skład: Bobier, Kożuchowski – Czajkowski, Danilewicz, Kuczyński, Tupalski, Jaroszuk, Siemieńczuk, Bołtuć, Pietuszewski, Lange, Sokołowski, Korecki, Szarkowski.