12 11.19 13:15
Nowszy wpisStarszy wpis

LWM: AP Jagiellonia 2007 mistrzem województwa

Zespół AP Jagiellonia Białystok z rocznika 2007 z kompletem zwycięstw zdobył mistrzostwo województwa młodzików. W swoim ostatnim spotkaniu Żółto-Czerwoni pokonali Wigry Suwałki 4:2.

– Spodziewałem się, że to właśnie z Wigrami będziemy walczyć o pierwsze miejsce w tej lidze. I rzeczywiście – oprócz rocznika 2008 nikt poza Wigrami nie postawił nam trudniejszych warunków. Wygraliśmy wszystkie mecze w tej lidze, strzelając wiele bramek i mało tracąc. Dominowaliśmy w tych rozgrywkach – opowiadał trener Rafał Muczyński.

– Ten mecz mogliśmy rozstrzygnąć już w pierwszej połowie, gdy mieliśmy kilka dobrych okazji po ładnie rozegranych akcjach, w trakcie których zabrakło pójścia za akcją niektórych zawodników, aby dołożyć nogę i posłać piłkę do pustej bramki. A tak sytuacje, w których znajdowali się chłopcy, były trudne i ich uderzenia były albo niecelne, albo bronione przez bramkarza rywali – kontynuował szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– Przed sezonem musieliśmy się zdecydować, czy grać w lidze młodzików, czy też pójść do kategorii trampkarza i grać z rywalami starszymi o rok lub o dwa lata. Nie zdecydowaliśmy się na takie posunięcie, bo wiemy, jaka jest przepaść w warunkach fizycznych pomiędzy naszym rocznikiem 2005 a 2006, a także między 2006 a naszym. Uznaliśmy, że nie miałoby to sensu – analizował opiekun młodych Jagiellończyków.

– W naszej lidze wygraliśmy wszystkie mecze, ale przy tym staraliśmy się przećwiczyć pewne nowe elementy w naszej grze, które wychodziły bardzo dobrze. Niedługo jedziemy na sparingi z lepszymi zespołami, jak Legia, czy też na turnieje z cyklu Big Six i zobaczymy, jak wówczas będzie nam to wychodziło. Na tle przeciwników z województwa podlaskiego było dobrze, ale to nie jest dla nas wyznacznik, po którym możemy stwierdzić na sto procent, że pewne rzeczy umiemy robić i możemy zająć się czymś innym. Weryfikacja nastąpi w starciach z silniejszymi rywalami – podsumował trener Muczyński.

Liga Wojewódzka Młodzików (2007) – 13. kolejka:
AP Jagiellonia Białystok (2007) – Wigry Suwałki 4:2

Bramki dla Jagi: Siemieńczuk x2, Pietuszewski, Lange.

AP Jagiellonia: Kożuchowski, Czajkowski, Danilewicz Jaroszuk, Kobeszko, Kuczyński, Pietuszewski, Siemieńczuk, Skłodowski oraz Bobier, Bołtuć, Lange, Tupalski, Wasilczyk.