28 10.19 10:48
Nowszy wpisStarszy wpis

LWM: Klubowe derby młodzików dla AP Jagiellonia 2007

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2007 wygrał z młodszymi kolegami z AP Jagiellonia 2008 6:0 w piątkowym spotkaniu 11. kolejki Ligi Wojewódzkiej Młodzików.

– Według mnie był to jeden z ciekawszych meczów w lidze. Drużyna Tomka Walukiewicza, mimo różnicy wiekowej grała odważnie, miała pomysł na grę i nie ograniczała się jedynie do obrony. Moja drużyna w pierwszej połowie grała zbyt dużo indywidualnie. W sytuacjach, w których mogliśmy szybciej rozegrać piłkę, wykorzystując współpartnerów, wdawaliśmy się w niepotrzebne dryblingi. W drugiej odsłonie chłopcy wyeliminowali ten element, przez co gra stała się dużo szybsza i plynniejsza. Stworzyliśmy sobie więcej sytuacji strzeleckich, a jedną z nich pięknym uderzeniem w „okienko” wykończył Staś Siemieńczuk – opowiadał trener AP Jagiellonia 2007, Rafał Muczyński, którego zespół może się pochwalić kompletem zwycięstw w Lidze Wojewódzkiej Młodzików.

– Przed nami do rozegrania został jeszcze jeden mecz. Za dwa tygodnie zagramy z Wigrami i to najprawdopodobniej będzie mecz o pierwsze miejsce w lidze – dodał trener Muczyński.

– Uważam, że pod względem piłkarskim było to jedno z najlepszych spotkań w tej lidze. Jako młodszy zespół robiliśmy, co mogliśmy, aby toczyć równy bój z rocznikiem 2007. Mieliśmy dobre momenty w naszej grze, jednak indywidualności, jakie w swojej drużynie posiada trener Muczyński, przeważyły o wysokim wyniku, choć wydaje mi się, że jest dla nas niesprawiedliwy, bo za wysoki. Starsi koledzy zasłużyli jednak zdecydowanie na wygraną w tej lidze i pewnie im się to uda – podsumował z kolei trener rocznika 2008, Tomasz Walukiewicz.

Liga Wojewódzka Młodzików (2007) – 11. kolejka:
AP Jagiellonia II Białystok (2008) – AP Jagiellonia Białystok (2007) 0:6

Bramki: Siemieńczuk 9′, 50′, Pietuszewski 18′, 41′, 54′, Jaroszuk 45′.

AP Jagiellonia II: Artemiuk, Bobowski, Gałaszewski, Jabłoński, Kułakowski, Kuprianowicz, Łaszczewski, Majstrowicz, Pasiecznik, Roszko, Sakowicz, Sidz, Świniarski, Zaniewski.

AP Jagiellonia: Bobier, Danilewicz, Kuczyński, Kobeszko, Jaroszuk, Bołtuć, Siemieńczuk, Rzepniewski, Sokołowski, Lange, Skłodowski, Pietuszewski, Hołownia, Szarkowski.