27 10.20 09:09

LWT: Rocznik 2007 z wysoką wygraną

Zwycięstwem zakończył się domowy mecz AP Jagiellonii Białystok (2007), rozgrywany w minioną niedzielę (25.10), w ramach 12. kolejki Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy. „Żółto-Czerwoni” pokonali wysoko i pewnie piłkarzy Orła Kolno 6:2.

Niedzielne spotkanie od początku do końca pozostawało pod dominacją młodych Jagiellończyków, którzy jednak dopiero w drugiej połowie w pełni uwolnili swój potencjał ofensywny. Przed przerwą udało się białostoczanom zanotować dwa trafienia, których autorami byli Jakub Jaroszuk (16. minuta) oraz Oskar Pietuszewski (34. minuta). Po zmianie stron dołożyli jeszcze cztery gole (trzy razy Pietuszewski, jedna bramka Stanisława Siemieńczuka) i skończyli mecz z ogółem sześcioma trafieniami. Nie ustrzegli się jednak błędów w defensywnie, co spowodowało, że nasz bramkarz dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z własnej bramki. Niemniej ostateczny rezultat to wygrana naszych chłopców w rozmiarze 6:2.

Obecnie podopieczni trenerów Rafała Muczyńskiego i Andrzeja Kurzyny zajmują 3. miejsce w tabeli I Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy C1 z dorobkiem 21 punktów, zgromadzonym dzięki siedmiu wygranym. Oprócz wspomnianych zwycięstw Jaga poniosła w tych rozgrywkach także cztery porażki. Pamiętać należy, że piłkarze z rocznika 2007 mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca naszych trampkarzy, Rafała Muczyńskiego. – Mimo wysokiej wygranej mecz nie stał na najwyższym poziomie, ale nasza wygrana jest w pełni zasłużona. Warto wyróżnić Oskara Pietuszewskiego, który strzelił cztery gole, choć nie prezentuje on jeszcze najwyższej formy, jak sprzed kontuzji. Nasi rywale, Orzeł Kolno, próbowali grać piłkę, za co należy ich pochwalić, ale nasza wygrana nie podlega dyskusji – powiedział trener Muczyński.

Swój kolejny ligowy mecz Żółto-Czerwoni rozegrają w piątek, 30 listopada. Zmierzą się wtedy w zaległym spotkaniu z zespołem MOSP-u Białystok. Początek rywalizacji zaplanowano na godz. 15:00.