15 10.20 11:34

LWT: Wysoka wygrana rocznika 2007

Po dwóch porażkach z rzędu i jednym meczu pauzy przełamali się zawodnicy AP Jagiellonii Białystok (2007). Podopieczni trenerów Rafała Muczyńskiego i Andrzeja Kurzyny w minioną środę (14.10) wysoko i pewnie wygrali na własnym obiekcie z Orłem Siemiatycze. Spotkanie, zakończone rezultatem 6:0 dla gospodarzy, zostało rozegrane w ramach 10. kolejki trwającego sezonu Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy.

Mecz rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia, już w pierwszej minucie objęliśmy prowadzenie po pięknym podaniu Alexa Sokołowskiego do Jakuba Jaroszuka, który w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali okazał się bezbłędny. Kolejna, świetna okazja do zdobycia bramki, nadarzyła się w 13. minucie gry. Po faulu w polu karnym na Jaroszuku arbiter tego spotkania odgwizdał „jedenastkę”. Do piłki podszedł Maciej Kuczyński, ale jego strzał przeleciał tuż obok lewego słupka bramki siemiatyczan. Chwilę po tym zdarzeniu kolejną okazję zmarnował Jakub Bołtuć, który przedarł się przez linię obrony i minąwszy bramkarza nie potrafił skierować piłki do pustej bramki. Kolejną bramkę zdobyliśmy w 24. minucie gry. Staś Siemieńczuk wykończył zespołową akcję po podaniu wzdłuż bramki od Jaroszuka. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Po zmianie stron wielkie jagiellońskie strzelanie rozpoczął Jan Korecki, który w 46. minucie gry, po podaniu ze środka pola od Sokołowskiego, przelobował wychodzącego bramkarza. Dwie minuty później było już cztery do zera. Na listę strzelców ponownie wpisał się Jaroszuk, który posłał strzał w długi róg obok golkipera z Siemiatycz. W 56. minucie gry Korecki podwyższył na 5:0 strzałem z rzutu wolnego. Minutę później wynik ustalił Bołtuć. Tym razem był górą w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Swój kolejny ligowy mecz młodzi Jagiellończycy rozegrają już w ten weekend. Zmierzą się wtedy, na wyjeździe, z MOSiR-em Bielsk Podlaski.