14 09.20 15:35

LWT: Roczniki 2007 i 2008 triumfują

Zwycięstwem AP Jagiellonii Białystok zakończył się mecz 5. kolejki Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy C1. Piłkarze z rocznika 2007 5:2 pokonali podczas wyjazdowego meczu zespół Orła Kolno. To trzecie zwycięstwo „Żółto-Czerwonych” z rzędu. Premierowe spotkanie sezonu 2020/2021  mają za sobą także piłkarze z rocznika 2008, którzy rozbili 7:0 KS Wasilków w Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy C2.

Białostoczanie prowadzenie objęli w 18. minucie, kiedy golkipera gospodarzy pokonał Alex Sokołowski. Po siedmiu minutach było już 2:0 dla gości po bramce Jana Koreckiego. Zawodnicy Orła zdołali jeszcze przed przerwą złapać kontakt, strzelając na 1:2 w 36. minucie. Po zmianie stron trzeba było nieco poczekać na trafienia. Pierwsze z nich przyszło w 60. minucie i był to wyrównujący stan meczu gol kolnian. Było zatem 2:2 i pachniało remisem. W ostatnich 10 minutach do roboty wzięli się jednak młodzi Jagiellończycy, którzy trzykrotnie pokonali bramkarza Orła. 72. minuta to Jakub Moćkun, 75. minuta to Damian Danilewicz, a 78. minuta to Jakub Wyszkowski. Skończyło się na 5:2 dla Jagi i zgarnięciu przez nasz zespół kompletu punktów. Obecnie piłkarze z rocznika 2007 zajmują 3. miejsce w swojej klasie rozgrywkowej z dorobkiem dziewięciu punktów po pięciu kolejkach i bilansem trzech zwycięstw oraz dwóch porażek.

Swój kolejny mecz podopieczni trenerów Rafała Muczyńskiego i Andrzeja Kurzyny rozegrają już w najbliższy weekend. Podejmą wtedy, na boisku znajdującym się na terenie Ośrodka Treningowego Jagiellonii, zespół AP Talent Białystok.

I Liga Wojewódzka Trampkarzy C1 – 5. kolejka

Orzeł Kolno – AP Jagiellonia Białystok (2007) 2:5 (1:2).

Bramki: Sokołowski 18′; Korecki 25′; Moćkun 72′; Danilewicz 75′; Wyszkowski 78′.

AP Jagiellonia: Bobier – Siemieńczuk, Danilewicz, Kuczyński, Sokołowski, Tupalski, Gryszko, Jaroszuk, Bołtuć, Moćkun, Korecki.
Grali także: Hołownia, Dyśko, Wyszkowski, Lange.

Pierwsze spotkanie w sezonie 2020/2021 rozegrali zawodnicy naszego rocznika 2008. Podopieczni Tomasza Walukiewicza i Krzysztofa Janowicza rozbili w ramach 2. kolejki Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy (C2) KS Wasilków aż 7:0. Nasz zespół rozpoczął rozgrywki od drugiej kolejki, poprzednie spotkanie zostało bowiem przełożone. Ligowa premiera wypadła okazale, do czego przyczyniła się  przede ofensywa Żółto-Czerwonych w osobach strzelców goli – Levy’ego, Sakowicza, Chilmona, Dziekońskiego i Kuprianowicza. Na medal spisała się także obrona, która zachowała czyste konto. Oby tak dalej!

I Liga Wojewódzka Trampkarzy C2 – 2. kolejka

AP Jagiellonia Białystok (2008) – KS Wasilków 7:0 (1:0).
Bramki: Levy 3′, Sakowicz 39′, Chilmon 42′, 46′, Sakowicz 65′, Dziekoński 75′, Kuprianowicz 80′

AP Jagiellonia: Sidz –  Świniarski, Sakowicz (70′ Łaszczewski), Kuprianowicz, Kułakowski, Gałaszewski, Chilmon, Bobowski,  Artemiuk, Levy (53′ Jabłoński), Dziekoński.