11 02.20 09:35
Nowszy wpisStarszy wpis

AP Jagiellonia 2008 najlepsza w finale wojewódzkim Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

AP Jagiellonia Białystok będzie reprezentować województwo podlaskie w ogólnopolskim turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-12. W rozegranym 8 lutego w Zespole Szkół w Sokółce finale wojewódzkim Żółto-Czerwoni pokonali AP Talent Białystok.

Jagiellończycy w grupie B halowego turnieju mierzyli się z drużynami MŁKS Łomża, AP Brylant Bielsk Podlaski i AP Talent Białystok. W półfinale podopieczni Tomasza Walukiewicza i Krzysztofa Janowicza ograli Akademię Techniki Białystok, a w decydującym starciu o najwyższy laur byli lepsi od zespołu AP Talentu Białystok.
– Przed turniejem miałem obawy jak wypadniemy z jednego względu. Na co dzień nie mamy styczności z treningami w hali, na której gra się zupełnie inaczej niż na boisku. Pierwszy mecz jednak pokazał, że chłopcy bardzo chcą wygrać i z każdą minutą czuli się na hali coraz pewniej. Zdecydowanie wygrali zawody i będą mieli okazję zagrać w finale ogólnopolskim. Ten turniej jest takim przerywnikiem w codziennych treningach. Niech dzieciaki się bawią, doświadczają i wyciągają wnioski na przyszłość – podsumował Tomasz Walukiewicz, szkoleniowiec Jagi.

Nic dziwnego, że nasi piłkarze sięgnęli też po nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Oliwier Kułakowski, a najskuteczniejszym strzelcem Oskar Pietuszewski. Finały krajowe rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN odbędą się w terminie 15-16 lutego.

Fotogalerię z turnieju w Sokółce zobaczycie tutaj.

Kadra AP Jagiellonii 2008 na turnieju w Sokółce: Arkadiusz Sidz, Cezary Kuprianowicz, Oliwier Kułakowski, Oskar Pietuszewski, Damian Miłosiewicz, Mateusz Jabłoński, Dawid Chilmon.

Serdecznie gratulujemy!

Rezultaty końcowe

Faza grupowa: AP Jagiellonia – MŁKS Łomża 7:0, AP Jagiellonia – AP Talent Białystok 3:0, AP Jagiellonia – Brylant Bielsk Podlaski 8:1
Połfinał: AP Jagiellonia – Akademia Techniki Białystok 1:0.
Finał: AP Jagiellonia – AP Talent Białystok 3:0.

1. AP Jagiellonia Białystok 2008
2. AP Talent Białystok
3. MOSP Białystok
4. Akademia Techniki Białystok
5. AP Wigry Suwałki
6. MŁKS Łomża
7. Puszcza Hajnówka
8. AP Brylant Bielsk Podlaski