28 12.17 14:42
Nowszy wpisStarszy wpis

AP Jagiellonia 2008 siódma w Wilnie

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2008 zajął siódme miejsce w międzynarodowym turnieju Ateitis Cup, który odbył się na początku grudnia w Wilnie. W turnieju wystąpiło ponad 40 drużyn z Włoch, Anglii, Rosji, Polski, Łotwy, Estonii, Białorusi oraz Litwy. Podopieczni Tomasza Walukiewicza i Piotra Głowickiego mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami z włoskiego Milanu.

– Do Wilna jechaliśmy z chęcią spotkania się z którymś z topowych klubów europejskich, które uczestniczyły w turnieju (Liverpool, AC Milan, Juventus Turyn) – opowiada trener Tomasz Walukiewicz. – Pierwszego dnia zmagań, mimo twardych warunków, szczególnie fizycznych, postawionych przez przeciwników, chłopcy w kluczowych sytuacjach pokazali swoje niemałe umiejętności i zasłużenie wygrali swoje spotkania.

– Po trzech wygranych awansowaliśmy do pierwszej ósemki turnieju.  O wejście do strefy medalowej zmierzyliśmy się z AC Milan i tylko możemy marzyć o tym, by takie spotkania rozgrywać na co dzień. Zaangażowanie obu zespołów było bardzo duże, próby budowania akcji stały na dobrym poziomie, a do tego było wiele sytuacji podbramkowych i emocji. Mimo przegranej, jako trenerzy byliśmy zadowoleni z postawy zespołu, tym bardziej że sami chłopcy z Włoch gratulowali nam dobrego meczu. W drugim meczu tego dnia przegraliśmy z zespołem z Estonii, który wcale nie był od nas lepszy, ale chyba zabrakło nam trochę sił po ciężkim spotkaniu z Włochami – kontynuował opiekun młodych Żółto-Czerwonych.

– Każdy turniej za naszą wschodnią granicą to dla nas bardzo dobre doświadczenie. Siłowy styl jaki prezentują tamtejsi przeciwnicy może pod tym względem naszych chłopców tylko rozwijać , gdyż u nas w regionie ciężko o zespoły grające z tak wielkim zaangażowaniem. Nowy rok zaczniemy od wyjazdu do Gdańska na wielki turniej Amber Cup, w którym będziemy mieli kolejny raz fajną okazję do zmierzenia się m.in. z zespołami z grupy BIG 6 – podsumował trener Walukiewicz.

Wyniki AP Jagiellonia 2008 na turnieju Ateitis Cup w Wilnie:

Pierwszy dzień:

AP Jagiellonia Białystok – Merkur Tartu (Estonia) 2:1 (bramki: Sakowicz, Artemiuk)
AP Jagiellonia Białystok – Daugavpils (Łotwa) 3:0 (Sakowicz, Kułakowski, Jabłoński)
AP Jagiellonia Białystok – Vimsi (Estonia) 3:0 (Sakowicz, Jabłoński, Kułakowski)

Drugi dzień:

AP Jagiellonia Białystok – AC Milan (Włochy) 0:1
AP Jagiellonia Białystok – Infonet Tallin (Estonia) 1:2 (Jabłoński)

Dzień trzeci – mecz o 7. miejsce:

AP Jagiellonia Białystok – Żalgirietis Wilno (Litwa) 3:1 (Artemiuk x2, Kułakowski)

Skład AP Jagiellonia 2008: Sidz Arkadiusz, Bobowski Aleksander, Gałaszewski Jakub, Świniarski Krzysztof, Miłosiewicz Damian, Kułakowski Oliwier, Jabłoński Mateusz, Sakowicz Dawid, Kuprianowicz Cezary, Pasiecznik Mateusz, Artemiuk Tymoteusz.