24 07.19 13:05
Nowszy wpisStarszy wpis

AP Jagiellonia 2008 trzecia w Murapol Cup

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2008 zajął trzecie miejsce w turnieju międzynarodowym Murapol Cup, który odbył się w Krakowie. Podopieczni Tomasza Walukiewicza i Piotra Głowickiego okazali się lepsi m.in. od Manchester United czy Heerenveen.

Oto podsumowanie turnieju autorstwa trenera Tomasza Walukiewicza:

„Sezon 2018/2019 zakończyliśmy mocnym akcentem, którym był turniej MURAPOL CUP  w Krakowie. Turniej organizowany przez Akademię Piłkarską 21 , która zakładał m.in.. Tomasz Frankowski od lat ma swoją renomę. W tym roku do Krakowa zawitali m.in. Manchester United, Dinamo Kijów, S.C. Heerenveen, FC Burnley, FC Gabala, AAC Eagles Chicago.

– W przeciągu jednego tygodnia dzięki wyjazdom na takie turnieje mogliśmy ponownie spotkać się z Manchesterem. Najpierw w Liepaji, a potem w Krakowie nie daliśmy się pokonać. Ogólnie turniej możemy zaliczyć do udanych, gdyż stanęliśmy na najniższym stopniu podium. Fakt, że mecz o 3 miejsce był bardzo krótki, ponieważ w połowie spotkania kontuzji nabawił się angielski bramkarz i organizatorzy oraz angielscy trenerzy zdecydowali o przerwaniu spotkania i utrzymaniu wyniku z boiska.

Dzięki takim wyjazdom mamy pogląd  na to, w którym miejscu jesteśmy i ile jeszcze ciężkiej pracy przed nami. Z tego miejsca chciałbym podziękować rodzicom oraz klubowi za finansowanie takich wyjazdów, ponieważ doświadczenia i wnioski po takich turniejach są dla nas bezcenne.”

Wyniki AP Jagiellonia 2008 na turnieju Murapol Cup w Krakowie:

Mecze grupowe:
AP Jagiellonia – FC Gabala (Azerbejdżan) 1:0
AP Jagiellonia – AAC Eagles (USA) 2:1
AP Jagiellonia – Lechia Gdańsk 0:0
AP Jagiellonia – Manchester United (Anglia) 2:0
AP Jagiellonia – S.C Heerenveen (Holandia) 2:1

Ćwierćfinał:
AP Jagiellonia – AP 21 Kraków 2:1

Półfinał:
AP Jagiellonia – Dynamo Kijów (Ukraina) 0:1

Mecz o 3 miejsce:
AP Jagiellonia – Burnley FC (Anglia) 1:0

AP Jagiellonia: Sidz Arkadiusz, Bobowski Olek, Miłosiewicz Damian, Gałaszewski Jakub, Kułakowski Oliwier, Sakowicz Dawid, Artemiuk Tymek, Pietuszewski Oskar, Chilmon Dawid, Tarasiuk Bartek, Roszko Patryk.