27 09.19 21:36
Nowszy wpisStarszy wpis

LWM: AP Jagiellonia 2008 na półmetku ligowych zmagań

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2008 w rundzie jesiennej sezonu 2019/20 występuje w Lidze Wojewódzkiej Młodzików z rok starszymi rywalami. Młodzi podopieczni Tomasza Walukiewicza i Krzysztofa Janowicza nawet kosztem wyników zbierają cenne doświadczenie.

– Nowy sezon otworzyliśmy sierpniowym wyjazdem na obóz do Olecka razem z rocznikiem 2007. Na czas obozu do grupy naszych zawodników dołączyli również chłopcy, którzy potencjalnie zasilą nasze szeregi w przyszłości. Pojawienie się nowych zawodników sprawiło, że wszyscy nasi podopieczni zaczęli pracować z większym zaangażowaniem – opowiadał trener Tomasz Walukiewicz.

– W zespole doszło również do zmiany asystenta – Piotrka Głowickiego, który był z nami od początku istnienia drużyny zastąpił Krzysztof Janowicz. Trenerowi Piotrkowi życzymy sukcesów z nowym rocznikiem – dodawał szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– Ligę Młodzików rozpoczęliśmy bardzo szybko, bo już pod koniec wakacji. Warto wspomnieć, że na nasza prośbę zostaliśmy dołączeni do ligi wojewódzkiej rocznika 2007, gdyż początkowo mieliśmy występować w drugiej lidze jako zespół młodszy. W poprzednim roku również występowaliśmy z najlepszymi zespołami z rocznika 2007 i wyglądało to u nas całkiem nieźle, więc chcieliśmy dalej stawiać sobie poprzeczkę wysoko nawet kosztem wyniku sportowego – tłumaczył opiekun młodych Jagiellończyków.

Liga Wojewódzka Młodzików (2007):

1. kolejka:
Orzeł Kolno – AP Jagiellonia II Białystok 3:0

Komentarz trenera: Zaliczyliśmy fatalny początek nowego sezonu ligowego. Nawet nie chodzi o wynik, a o styl grania jak i w ogóle o całokształt. Przetrzebieni kontuzjami, wyjazdami wakacyjnymi musieliśmy się posiłkować zawodnikami z rocznika 2009.

2. kolejka:
AP Jagiellonia II Białystok – Olimpia Zambrów 4:0

Komentarz trenera: Wynik był konsekwencją naszej gry. Chłopcy byli w tym meczu bardzo aktywni i z wielkim zaangażowaniem chcieli udowodnić, że potrafią grać w piłkę, co im się udało.

3. kolejka:
MOSP Białystok – AP Jagiellonia II Białystok 2:0

Komentarz trenera: Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu. Niestety przeciwnik w decydujących momentach z racji wieku był szybszy, bardziej zdecydowany. Jako trenerzy nie mieliśmy zbyt wielu pretensji do chłopców. Grali kombinacyjnie, nie bali się pojedynków 1×1, spokojnie rozgrywali akcje oraz do końca z wielką determinacją walczyli o zdobycie bramki. Robili wszystko to czego codziennie konsekwentnie ćwiczą się na treningach.

4. kolejka:
AP Jagiellonia II Białystok – MŁKS Łomża 1:2

Komentarz trenera: Mecz z mistrzem województwa z ubiegłego roku był naszym kolejnym bardzo dobrym występem. Jedynie brak skuteczności pozbawił nas jakichkolwiek punktów. Pomysł na naszą grę w tym meczu był fajny i miło było oglądać taki mecz w wykonaniu obu zespołów.

5. kolejka:
KS Wasilków – AP Jagiellonia II Białystok 0:2

Komentarz trenera: Zespół z Wasilkowa rozpoczął sezon bardzo dobrze, zdobywając kilka wartościowych punktów, dlatego też umiejętności przeciwnika były dla nas wielką niewiadomą. Natomiast na boisku nasza dominacja nie podlegała zupełnie dyskusji. Oczywiście z racji wieku było nam ciężko otworzyć wynik, ale gdy się w końcu to udało, nasza gra była jeszcze bardziej dominująca. Rozgrywaliśmy trzeci z kolei mecz w taki sposób, w jaki chcemy grać.

6. kolejka:
AP Jagiellonia Białystok – AP Junior Białystok 0:3

Komentarz trenera: Rywal z racji wieku nie pozwolił nam na zbyt wiele, choć nasza konsekwencja w grze, próba kontynuowania passy dobrych spotkań, zadziorność i chęć odwrócenia losów spotkania w każdym momencie zasługuje na pochwałę.

– Pomiędzy kolejkami ligowymi, 1 września, wygraliśmy również w swojej kategorii wiekowej Turniej im. Ryszarda Żodzika organizowany przez Podlaski Związek Piłki Nożnej – dodawał trener Tomasz Walukiewicz

Mecze grupowe:
AP Jagiellonia – AP Talent Białystok 1:0
AP Jagiellonia – APT Brylant Bielsk Podlaski 1:0
AP Jagiellonia – Akademia Techniki Białystok 4:0
AP Jagiellonia – Ruch Wysokie Mazowiecki 5:0

Półfinał:
AP Jagiellonia – MOSP Białystok 0:0 (wygrana w rzutach karnych)

Finał:
AP Jagiellonia – Warmia Grajewo 1:0

– Jesteśmy na półmetku rozgrywek ligowych. Przed nami jeszcze wiele ciężkich spotkań, ale bardzo się z tego cieszymy. Widzimy, że po meczach ze starszymi zespołami chłopcy grając z rówieśnikami czują się bardzo pewnie. Dlatego spokojnie i pokornie pracujemy dalej nad naszym rozwojem – podsumował opiekun Żółto-Czerwonych.

Kadra AP Jagiellonia 2008 w sezonie 2019/20:

Tymoteusz Artemiuk, Aleksander Bobowski, Dawid Chilmon, Jakub Gałaszewski, Mateusz Jabłoński, Oliwier Kułakowski, Cezary Kuprianowicz, Jakub Łaszczewski, Wiktor Majstrowicz, Damian Miłosiewicz, Mateusz Pasiecznik, Patryk Roszko, Dawid Sakowicz, Arkadiusz Sidz, Krzysztof Świniarski, Błażej Zaniewski.

Trenerzy: Tomasz Walukiewicz, Krzysztof Janowicz.