11 04.19 13:19
Nowszy wpisStarszy wpis

LWMd2: AP Jagiellonia 2008 rozpoczęła rundę wiosenną

AP Jagiellonia 2008 od porażki rozpoczęła rywalizację w wiosennej Lidze Wojewódzkiej Młodzików D2. Młodzi podopieczni Tomasza Walukiewicza i Piotra Głowickiego przegrali z MOSP-em Białystok 1:3.

Dla Żółto-Czerwonych był to pierwszy mecz ligowy w 2019 roku. – Okres zimowy zaplanowaliśmy tak, żeby móc rywalizować z silnymi zespołami. Kilkakrotnie udaliśmy się do Warszawy gdzie rozegraliśmy  mecze z Legią Warszawa, Śląskiem Wrocław, Lechem Poznań, Varsovią czy Barca Academy. Do tego doszedł obóz w ferie, w czasie którego  graliśmy towarzysko z Wigrami Suwałki. Ponadto wyjechaliśmy do Gdańska na turniej BIG6 – opowiadał trener Tomasz Walukiewicz.

– W mecz ligowy z MOSP-em weszliśmy tak naprawdę z marszu, grając jeszcze dwa tygodnie wcześniej mecz towarzyski z AP Brychy i Żuri Olsztyn w systemie 6+1. Mamy troszkę kłopotów kadrowych , ale to dla nas, trenerów, furtka do tego, by sprawdzić w dłuższym wymiarze czasowym chłopaków, którzy na co dzień mniej grają – kontynuował szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– Pierwszy mecz rundy wiosennej w systemie 8+1 nie był dla nas udany wynikowo, natomiast biorąc pod uwagę wielkość boiska sztucznego Stadionu Miejskiego i rok starszego przeciwnika, to nasza gra wyglądała przyzwoicie. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Rundę jesienną tej ligi wygraliśmy, ale teraz wszystko zaczyna się od początku. Celujemy jak najwyżej, ale będzie nam dużo ciężej, dlatego też skupiamy się na pojedynczych meczach i wyniesieniu z nich jak najwięcej umiejętności i doświadczenia – podsumował opiekun młodych Jagiellończyków.

Liga Wojewódzka Młodzików D2 (2007) – 1. kolejka:
AP Jagiellonia Białystok (2008) – MOSP Białystok 1:3 (1:0)

Bramka: Dawid Chilmon

Kadra AP Jagiellonia 2008 na rundę wiosenną:
Tymoteusz Artemiuk, Aleksander Bobowski, Dawid Chilmon, Jakub Gałaszewski, Mateusz Jabłoński, Oliwier Kułakowski, Cezary Kuprianowicz, Jakub Łaszczewski, Damian Miłosiewicz, Mateusz Pasiecznik, Patryk Roszko, Dawid Sakowicz, Arkadiusz Sidz, Krzysztof Świniarski, Błażej Zaniewski.

Trenerzy: Tomasz Walukiewicz, Piotr Głowicki.