8 05.19 17:35
Nowszy wpisStarszy wpis

LWMd2: Pewne zwycięstwo AP Jagiellonia 2008

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2008 wygrał na wyjeździe z F MOSP Białystok 2:0 w spotkaniu 5. kolejki Ligi Wojewódzkiej Młodzików D2. Gole dla podopiecznych Tomasza Walukiewicza i Piotra Głowickiego strzelali Dawid Sakowicz i Dawid Chilmon.

– Mecz z MOSPem był dla nas meczem na przełamanie. Po słabszym ostatnim meczu chcieliśmy zagrać dużo lepiej i to się udało, choć uważam, że potrafimy grać na jeszcze wyższym poziomie. Fakt, że F MOSP nie postawił zbyt wygórowanych warunków. Chcemy w tej lidze być jak najwyżej, choć tak naprawdę najlepsze czeka nas po zakończeniu ligi, ponieważ weekend po weekendzie będziemy uczestniczyć w turniejach Liepaja Challenge Cup na Łotwie oraz w Murapol Cup w Krakowie, w których dwukrotnie spotkamy się Manchesterem United. Ponadto będziemy mieli szansę zmierzyć się m.in. z Herthą Berlin, Atalantą Bergamo, CSKA Moskwa, Dynamem Kijów, SC Heerenven, Olimpiakosem Pireus, Burnley FC czy FC Gabala. Przyjemność podpatrywania takich zespołów jest niesamowita, a już gra z nimi to niezapomniane wrażenia i ogromne doświadczenie – opowiadał trener Tomasz Walukiewicz.

Liga Wojewódzka Młodzików D2 (2007) – 5. kolejka:
F MOSP Białystok – AP Jagiellonia Białystok (2008) 0:2

Bramki: Dawid Sakowicz, Dawid Chilmon

AP Jagiellonia: Tymoteusz Artemiuk, Aleksander Bobowski, Dawid Chilmon, Jakub Gałaszewski, Mateusz Jabłoński, Oliwier Kułakowski, Cezary Kuprianowicz, Jakub Łaszczewski, Damian Miłosiewicz, Mateusz Pasiecznik, Patryk Roszko, Dawid Sakowicz, Arkadiusz Sidz, Krzysztof Świniarski, Błażej Zaniewski.