5 07.18 15:10
Nowszy wpisStarszy wpis

Pracowita runda AP Jagiellonia 2008 [PODSUMOWANIE]

Wiosna sezonu 2017/18 była bardzo pracowita w wykonaniu AP Jagiellonia 2008. Podopieczni Tomasza Walukiewicza i Piotra Głowickiego nie tylko walczyli w Lidze Orlików ze starszymi o rok rywalami, ale też brali udział w wielu ciekawych turniejach. Oto podsumowanie zmagań naszych dziesięciolatków.

LIGA ORLIKÓW:

Grając z rok starszymi rywalami, Żółto-Czerwoni trafili do bardzo silnej grupy półfinałowej z Talentem Białystok, Olimpią Zambrów i MŁKS Łomża. Mimo to, młodzi Jagiellończycy do końca walczyli o awans do turnieju finałowego. O wszystkim ostatecznie zadecydował ostatni mecz z Olimpią, a porażka w nim 0:2 sprawiła, że nasz zespół zakończył rywalizację na trzecim miejscu.

Komentarz trenera Walukiewicza: Rundę wiosenną mieliśmy bardzo ciekawą, gdyż w naszej grupie znalazły się czołowe zespoły województwa z rocznika 2007. Talent Białystok to ubiegłoroczny mistrz Ligi Orlików, Olimpia Zambrów stała na najniższym stopniu podium, a MŁKS Łomża reprezentował zimą nasze województwo w Turnieju o Puchar Prezesa Zbigniewa Bońka, lokując się w pierwszej trójce w Polsce. Jako rok młodsi od przeciwników byliśmy blisko awansu do turnieju finałowego, gdyż losy awansu rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej kolejce spotkań, mimo że tych spotkań do rozegrania było aż 20. Ostatecznie w decydującym meczu nie udało nam się pokonać Olimpii Zambrów, a całą grupę wygrał Talent. Oba te zespoły spisały się bardzo dobrze w turnieju finałowym, gdzie musiały uznać wyższość jedynie jagiellońskiemu zespołowi z rocznika 2007.

Wyniki AP Jagiellonia 2008 w Lidze Orlików można znaleźć pod tym linkiem.

JAGA CUP:

W międzynarodowym turnieju Jaga Cup 2018 Żółto-Czerwoni mieli okazję zmierzyć się na murawie głównej Stadionu Miejskiego z całą krajową czołówką, a także uznanymi markami z zagranicy, jak Celtic FC, Sporting CP czy Borussia Dortmund. Ostatecznie nasz zespół uplasował się na  piątej pozycji, za Celtikiem, Sportingiem, Legią i Lechem, a przed m.in. Borussią, Pogonią czy Zagłębiem.

Komentarz trenera Walukiewicza: Turniej organizowany przez nasz klub był niewątpliwie taką wisienką na torcie tego sezonu. Sam nie miałem pojęcia,  jak wypadniemy, mimo tego, że wiem jak potrafimy grać w piłkę. Sfera mentalna dzieci jednak jest nieodgadniona i bałem się tego, że widok na trybunach całych rodzin może chłopakom związać nogi. Moje obawy okazały się przesadne i tak naprawdę w przeciągu całego turnieju rozegraliśmy tylko jeden słaby mecz – z Zagłębiem Lubin. Reszta spotkań to wyrównana walka z czołowymi zespołami z Polski, ale też nie mieliśmy się czego wstydzić w starciach z Celtikiem, Sportingiem czy Borussią.

Ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce, ale przy odrobinę lepszej skuteczności mogliśmy być zdecydowanie wyżej. Miejsce jednak miało tutaj niewielkie znaczenie. Chłopcy na tym turnieju pokazali, że drzemie w nich niemały potencjał i to jest najważniejsze. Z tego miejsca chciałbym złożyć podziękowania osobom w klubie, którzy mocno pracują na to, by turniej Jaga Cup był świętem jagiellońskich dzieci.

Wyniki AP Jagiellonia 2008 na Jaga Cup 2018 można znaleźć pod tym linkiem.

Skład: Arkadiusz Sidz, Aleksander Bobowski, Tymoteusz Artemiuk, Damian Miłosiewicz, Oliwier Kułakowski, Mateusz Jabłoński, Dawid Chilmon, Cezary Kuprianowicz, Krzysztof Świniarski, Dawid Sakowicz, Piotr Krakówko, Błażej Zaniewski, Mateusz Ostapczuk, Jakub Łaszczewski.

KRAKÓW:

Komentarz trenera Głowickiego: Do Krakowa udaliśmy się na zaproszenie Akademii Piłkarskiej 21. W ciągu dwóch dni rozegraliśmy siedem spotkań i tylko raz zeszliśmy z boiska pokonani. Niestety, ta jedna porażka przesądziła o tym, że nie znaleźliśmy się w meczu finałowym i turniej zakończyliśmy na trzecim miejscu. Do domu wróciliśmy z lekkim niedosytem, ale też z podniesioną głową, zadowoleni z postawy naszego zespołu.  Cieszymy się, że po raz kolejny mieliśmy okazję brać udział w silnie obsadzonym turnieju.

Chłopcom należą się słowa pochwały, gdyż po dwóch dniach grania w upale i późnym nocnym powrocie do domu z Krakowa, następnego dnia brali udział w turnieju Białystok Trophy na głównej płycie Stadionu Miejskiego, gdzie wygrali wszystkie swoje spotkania.

Wyniki AP Jagiellonia 2008 na turnieju w Krakowie:

AP Jagiellonia Białystok – Hutnik Kraków 2:0
AP Jagiellonia Białystok – Pcimianka Pcim 4:0
AP Jagiellonia Białystok – GKS Katowice 6:0
AP Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0
AP Jagiellonia Białystok – GKS Tychy 5:1
AP Jagiellonia Białystok – AP Żywiec 1:2
AP Jagiellonia Białystok – Hutnik Kraków 1:1 k.2:1

Skład: Arkadiusz Sidz, Aleksander Bobowski, Krzysztof Świniarski, Oliwier Kułakowski, Mateusz Jabłoński, Dawid Chilmon, Cezary Kuprianowicz, Tymoteusz Artemiuk, Dawid Sakowicz, Piotr Krakówko.

KOBYŁKA:

Komentarz trenera Walukiewicza: Ostatnim akcentem tego sezonu był turniej w Kobyłce, w którym uczestniczyło 28 zespołów z Polski i zagranicy. W swojej grupie eliminacyjnej wygraliśmy wszystkie spotkania, jednak w grupie półfinałowej mieliśmy problemy ze skutecznością, które odbiły się na ostatecznej pozycji w turnieju. Nie rozpaczamy jednak z tego powodu. Rozegraliśmy kilka bardzo dobrych spotkań i pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę, a do tego zobaczyliśmy również, ile musimy się jeszcze uczyć. Cieszy na pewno wyróżnienie indywidualne, które z rąk organizatora otrzymał Cezary Kuprianowicz.

Wyniki AP Jagiellonia 2008 na turnieju w Kobyłce:

Wyniki grupowe:
Karpaty Lwów – AP Jagiellonia Białystok 0:1
Wigry Suwałki – AP Jagiellonia Białystok 0:1
AP Jagiellonia Białystok – Bóbr Tłuszcz 3:0
AP Jagiellonia Białystok – Wicher Kobyłka II 2:0
AP Jagiellonia Białystok – AP Brychczy 1:0

Grupa półfinałowa:
AP Jagiellonia Białystok – AP Sochaczew 0:0
Team Baltica – AP Jagiellonia Białystok 1:0
AP Żyrardów – AP Jagiellonia Białystok 1:1

Liga Europejska (o miejsca 9.-16.):

Wisła Płock – AP Jagiellonia Białystok 0:4
FFA Warszawa – AP Jagiellonia Białystok 2:1

Mecz o 11. miejsce:
AP Jagiellonia Białystok – Motor Lublin 5:2

Skład: Arkadiusz Sidz, Aleksander Bobowski, Damian Miłosiewicz, Krzysztof Świniarski, Tymoteusz Artemiuk, Oliwier Kułakowski, Cezary Kuprianowicz, Dawid Sakowicz, Jakub Łaszczewski, Jakub Gałaszewski.

PODSUMOWANIE SEZONU:

Tomasz Walukiewicz: Ten rok był dla nas ciekawym doświadczeniem. Chłopcy we wrześniu poszli do klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 14, ale część została w swoich szkołach i problemem było to wszystko połapać tak, abyśmy wszyscy mogli wspólnie trenować. Jednak po całym roku szkolnym muszę przyznać, że wszelkie obawy związane z tą klasą zostały rozwiane. Połowa chłopaków ukończyła rok szkolny z czerwonym paskiem, kilku innym do wyróżnienia zabrakło niewiele. Na boisku chłopcy pokazali, że się rozwijają, choć przed nimi jeszcze litry wylanego potu i wiele trudności. Kto będzie silny, ten przetrwa.

– Nowy sezon zapowiada się po raz kolejny bardzo ciekawie. Już na początku sierpnia wyjedziemy na obóz do Olecka, a następnie udamy się Starogardu Gdańskiego na turniej DEYNA CUP, w którym swój udział potwierdziły już bardzo mocne ekipy z Polski plus m.in Manchester City, Valencia, FC Porto. Niewątpliwe będzie to wielka frajda wystąpić w takim turnieju. Rozpoczniemy również nowe rozgrywki ligowe przechodząc do kategorii młodzików i gry w dziewięcioosobowych składach. Do tego będziemy grali z rok starszymi chłopakami, stawiając przed sobą nowe, trudne wyzwania. Mamy również zaproszenia na kolejne ciekawe turnieje, jak m.in. Liepaja Spring Cup, gdzie w tym roku wystąpiły takie zespoły, jak Manchester United czy FC Liverpool.

Kadra AP Jagiellonia 2008 w sezonie 2017/2018:
Tymoteusz Artemiuk, Aleksander Bobowski, Dawid Chilmon, Jakub Gałaszewski, Mateusz Jabłoński, Piotr Krakówko, Oliwier Kułakowski, Cezary Kuprianowicz, Jakub Łaszczewski, Damian Miłosiewicz, Mateusz Ostapczuk, Mateusz Pasiecznik, Patryk Roszko, Dawid Sakowicz, Arkadiusz Sidz, Krzysztof Świniarski, Błażej Zaniewski.

Trenerzy: Tomasz Walukiewicz, Piotr Głowicki.