8 09.17 19:09
Nowszy wpisStarszy wpis

Pracowite lato AP Jagiellonia 2008

W ten weekend młodzi zawodnicy AP Jagiellonia z rocznika 2008 rozpoczną rywalizację w lidze orlików. Podopieczni Tomasza Walukiewicza i Piotra Głowickiego mają za sobą pracowite lato, w trakcie którego mieli okazję zmierzyć się nie tylko z najlepszymi drużynami w Polsce, ale nawet solidnymi markami europejskimi.

– Przerwę wakacyjną skończyliśmy w tym roku wcześnie, bo już 23 lipca wyjechaliśmy na obóz do Olecka. Później uczestniczyliśmy w trzech fajnych turniejach tj. 4. EMS SOMMER CUP w Niemczech [LINK], DEYNA CUP w Starogardzie Gdańskim i Turnieju im. G. Wołągiewicza w Suwałkach, stojących na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym – opowiada trener Tomasz Walukiewicz.

Turniej DEYNA CUP w Starogardzie Gdańskim:

W dniach 25 – 27.08.2017 byliśmy w Starogardzie Gdańskim na DEYNA CUP. Po oficjalnym losowaniu grup trafiliśmy do grupy eliminacyjnej z FCB Escola Varsovia, Zagłębiem Lubin, Feyenoordem Rotterdam oraz gospodarzami Beniaminkiem 03 Starogard Gdański.

Jagiellonia Białystok – Feyenoord Rotterdam (Holandia) 3:2
Bramki: Dawid Sakowicz, Mateusz Jabłoński, Tymek Artemiuk

Jagiellonia Białystok – Beniaminek 03 Starogard Gd. 5:0
Bramki: Bobowski Olek, Kułakowski Oliwier, Sakowicz Dawid 2, br. Samobójcza

Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin 4:0
Bramki: Sakowicz Dawid, Jabłoński Mateusz, Miłosiewicz Damian 2

Jagiellonia Białystok – FCB Escola Varsovia 1:0
Bramka: Sakowicz Dawid

Zajęliśmy w grupie pierwsze miejsce, które dało nam awans do grupy walczącej o miejsca 1 – 8 . W  grupie finałowej rozegraliśmy przed dwa dni siedem spotkań z bardzo wymagającymi rywalami.

Jagiellonia Białystok – Feyenoord Rotterdam 1:1
Bramka: Dawid Sakowicz

Jagiellonia Białystok – Galatasaray Stambuł (Turcja) 1:0
Bramka: Dawid Sakowicz

Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia 2:0
Bramki: Bobowski Olek, Miłosiewicz Damian

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 1:0
Bramka: Łaszczewski Jakub

Jagiellonia Białystok – Bałtyk Gdynia 1:0
Bramki: Miłosiewicz Damian

Jagiellonia Białystok – Borussia Dortmund (Niemcy) 0:4

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 0:1

W ostatecznej klasyfikacji zajęliśmy wysokie  4. miejsce (za Lechem Poznań, Śląskiem Wrocław i Borussią Dortmund), ale dla mnie to sprawa drugorzędna. Przy wysokim poziomie turnieju najważniejsza dla nas była możliwość rozegrania jedenastu spotkań, z których większość wymagała maksymalnego zaangażowania każdego zawodnika na boisku. Mieliśmy okazję rozegrać mecze, które na co dzień się nie zdarzają. Dodając do tego otoczkę całego turnieju, jego organizację, był to chyba najlepszy turniej, na jakim do tej pory byliśmy. Dodatkowo najlepszym bramkarzem całego turnieju, w mojej opinii całkiem zasłużenie, został nasz podopieczny – Arek Sidz.

V Turniej Piłkarski im. G. Wołągiewicza w Suwałkach:

Tydzień później, w dniach 2 -3 września, wybraliśmy się do Suwałk na V Turniej Piłkarski im. G. Wołągiewicza, w którym do rywalizacji stanęło czternaście drużyn. Po uroczystym losowaniu trafiliśmy do grupy A, w których mieliśmy do rozegrania sześć spotkań.

Jagiellonia Białystok – Stomil Olsztyn 0:1

Jagiellonia Białystok – AP Talent Białystok 4:0
Bramki: Sakowicz Dawid 2x, Tymek Artemiuk, Kuprianowicz Cezary

Jagiellonia Białystok – Gelezenis Vilkas (Litwa) 2:0
Bramki: Kuprianowicz Czarek, Miłosiewicz Damian

Jagiellonia Białystok – SEMP Pogoń Siedlce 2:0
Bramki: Miłosiewicz Damian, Gałaszewski Jakub

Jagiellonia Białystok – Akademia 2012 Suwałki 9:0
Bramki: Artemiuk Tymek 3x , Kułakowski Oliwier 2x, Sakowicz Dawid 2x, Ostapczuk Mateusz, Zaniewski Błażej

Jagiellonia Białystok – Dinamo Ryga (Łotwa) 2:1
Bramki: Kułakowski Oliwier, Bobowski Olek

Po pierwszym dniu zmagań zajęliśmy 1 miejsce w grupie, ale jak się później okazało dużo kosztowała nas porażka ze Stomilem, gdyż na następny dzień przepisywały się punkty z grupy eliminacyjnej.

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 2:0
Bramki: Kułakowski Oliwer, Kuprianowicz Czarek

Jagiellonia Białystok – Zalgirietis Vilnius (Litwa) 2:0
Bramki: Miłosiewicz Damian, Kułakowski Oliwier

Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia 0:1

Jagiellonia Białystok – Wigry Suwałki 3:1
Bramki: Bobowski Olek 2x, Jabłoński Mateusz

Ostatecznie w turnieju zajęliśmy drugie miejsce, mając jeden punkt mniej od Wigier Suwałki. O ile porażka z Arką Gdynia mogła się nam przydarzyć, to pierwszy mecz ze Stomilem, w którym nie poznawałem swoich chłopców, zadecydował o tym, że tego turnieju nie wygraliśmy. Ogólnie w większości spotkań  pokazaliśmy styl gry, nad jakim ciągle pracujemy i na który z przyjemnością się patrzy, mimo że chłopcy mają dopiero 9 lat.

Teraz przed naszymi młodymi zawodnikami gra w lidze orlików, gdzie trafili oni do grupy 8. ze starszymi o rok zawodnikami z Supraślanki Supraśl, BSS Białystok, AP Talent Białystok i Piasta Białystok.

– Od września rozpoczęliśmy nowy etap, ponieważ poszliśmy do klasy sportowej. Rozpoczynamy w  najbliższy weekend ligę Orlika, w której będziemy grali z rocznikiem 2007. Przed nami ciekawy rok, bo przed sobą mamy m. in. turnieje BIG 6, czyli rywalizację z Lechem Poznań, Zagłębiem Lubin, Legią Warszawa, Lechią Gdańsk i Pogonią Szczecin – podsumował trener Walukiewicz.

Kadra zespołu AP Jagiellonia 2008: Sidz Arkadiusz, Pasiecznik Mateusz,  Bobowski Olek, Miłosiewicz Damian, Świniarski Krzysztof, Gałaszewski Jakub, Jabłoński Mateusz, Kuprianowicz Cezary, Kułakowski Oliwier, Artemiuk Tymoteusz, Sakowicz Dawid, Krakówko Piotr, Zaniewski Błażej, Ostapczuk Mateusz, Roszko Patryk, Łaszczewski Jakub, Chilmon Dawid