13 07.18 11:27
Nowszy wpisStarszy wpis

AP Jagiellonia 2009 idzie do przodu [PODSUMOWANIE]

Młody zespół AP Jagiellonia 2009 kilkudniowym obozem w Supraślu zakończył sezon 2017/18. Dziewięcioletni zawodnicy trenerów Hermesa i Marcina Dzierżko w trakcie minionego roku występowali w Lidze Żaków i rozegrali wiele ciekawych turniejów.

– Ostatni rok był pełen zmian i zawirowań, jednak cały czas pracowaliśmy bardzo ciężko i szlifowaliśmy swoje umiejętności. W sezonie 2017/18 startowaliśmy w Lidze Żaków, jak również w wielu innych turniejach naszego rocznika (m.in. Turniej Rotmistrza Witolda Pileckiego w Warszawie, Turniej im. Tomka Godlewskiego w Suwałkach, Winter Cup w Olecku, Turniej w Rudce, Puchar Starosty w Sokółce, Marathon Cup w Poznaniu, Koloryt Cup Warszawa) jak i wiele innych sparingów – opowiada trener Marcin Dzierżko.

– Mieliśmy okazję zmierzyć się z drużynami z naszego regionu jak również z całej Polski, oprócz wszystkich drużyn z Big Six (Legia, Lech, Zagłębie, Pogoń, Lechia), mieliśmy również okazję grać z Wisłą Kraków, Śląskiem Wrocław, Cracovią, Chrobrym Głogów, Wartą Poznań, Zniczem Pruszków, Varsovią Warszawa i wieloma innymi drużynami, których nie sposób wymienić… – dodaje szkoleniowiec AP Jagiellonia 2009.

– Poznaliśmy smak zwycięstwa, jak i gorycz porażki, wygrywaliśmy albo się uczyliśmy. Tylko porażki nas czegoś uczą i wiemy, że każdego dnia musimy ciężko trenować, dawać z siebie 100%, podnosić się w trudnych chwilach i dalej iść do przodu. Tylko tak będziemy każdego dnia lepsi niż byliśmy wczoraj. W rundzie wiosennej do naszej drużyny dołączył trener Hermes Neves Soares, którego ogromne doświadczenie, wiedza i profesjonalizm pozwoliły podkręcić tempo i dać drużynie dodatkowy bodziec do jeszcze cięższej pracy  – zaznaczał opiekun młodych Jagiellończyków.

– Jesteśmy bardzo dumni z chłopaków, pracowali ciężko, przykładali się do treningów, a co najważniejsze – tworzą drużynę i dobrze się przy tym bawią. Cały czas poznają piękno tego sportu, życzymy im, żeby nigdy nie stracili dziecięcego zapału, serca i radości z gry w piłkę – podsumował trener Marcin Dzierżko.

Wyniki AP Jagiellonia 2009 w tegorocznej Lidze Żaków można znaleźć pod tym linkiem.

Kadra AP Jagiellonia 2009 na rundę wiosenną sezonu 2017/18:

Jacek Drągowski, Patryk Fiłończuk, Olaf Gawryluk, Oskar Grzęda, Patryk Grzybowski, Damian Hać, Danilo Hatsko, Dawid Karwowski, Tomek Karwowski, Kacper Klujewski, Michał Kotelczuk, Filip Kuźma, Kuba Marciniak, Czarek Nazarko, Szymon Racewicz, Dominik Rogaliński, Piotrek Rogucki, Michał Romanowski, Szymon Sienicki, Wiktor Świętochowski, Mateusz Zdanuczyk.

Grali także: Maciek Bołtuć, Adrian Gronostajski, Szymon Szubzda, Paweł Michalik.

Trenerzy: Hermes Neves Soares, Marcin Dzierżko.