16 10.17 22:14
Nowszy wpisStarszy wpis

AP Jagiellonia 2009 po jesiennych zmaganiach w Lidze Żaków

Młodzi zawodnicy AP Jagiellonia z rocznika 2009 zakończyli rywalizację w rundzie jesiennej Ligi Żaków. W grupie pierwszej tych rozgrywek podopieczni Łukasza Kuźmy i Marcina Dzierżko okazali się lepsi od Akademii Malucha Białystok.

Po wycofaniu się Hetmana Tykocin w grupie 1. Pozostały tylko trzy zespoły. Z dwiema drużynami AP Jagiellonia rywalizowała zaprzyjaźniona ekipa Akademii Malucha Białystok. Po rozegraniu trzech turniejów w tabeli na miejscu pierwszym znalazła się AP Jagiellonia I Białystok, która nieznacznie, bo tylko o jeden punkt, wyprzedziła AP Jagiellonię II Białystok. Trzecie miejsce po dzielnej walce zajął zespół Akademii Malucha Białystok.

– Dzięki swojej grze oraz dużej dawce zaangażowania popartego niemałymi jak na ten wiek umiejętnościami, obie drużyny AP Jagiellonia Białystok 2009 na wiosnę będą rywalizować o mistrzostwo województwa z rówieśnikami z Podlasia. Jednak w tym wieku to nie wynik jest najważniejszy, lecz sama gra, a ta, jak wskazują wyniki z poszczególnych turniejów przedstawione poniżej, jest pełna emocji do samego końca. Nie brakowało tu efektownych goli, popisowych parad bramkarskich oraz tego co najważniejsze – uśmiechu – podsumował trener Łukasz Kuźma.

Wyniki AP Jagiellonia 2009 w grupie 1. Ligi Żaków (2009) [TABELA]:

Turniej pierwszy (29.09):
AP Jagiellonia Białystok – Akademia Malucha Białystok 1:2
AP Jagiellonia II Białystok – AP Jagiellonia Białystok 2:2
Akademia Malucha Białystok – AP Jagiellonia II Białystok 3:4

Turniej drugi (7.10):
AP Jagiellonia Białystok – AP Jagiellonia II Białystok 3:2
AP Jagiellonia Białystok – Akademia Malucha Białystok 3:2
Akademia Malucha Białystok – AP Jagiellonia II Białystok 5:8

Turniej trzeci (14.10):
Akademia Malucha Białystok – AP Jagiellonia Białystok 1:1
AP Jagiellonia Białystok – AP Jagiellonia II Białystok 5:0
AP Jagiellonia II Białystok – Akademia Malucha Białystok 3:2

AP Jagiellonia: Bołtuć Maciej, Drągowski Jacek, Gawryluk Olaf, Gronostajski Adrian, Grzęda Oskar, Grzybowski Patryk, Rogucki Piotr, Romanowski Michał, Sienicki Szymon, Szubzda Szymon, Zwolski Jan Artur.

AP Jagiellonia II: Bartnikiewicz Jakub, Izbicki Franciszek, Jaroszewicz Mateusz, Karwowski Tomasz, Klujewski Kacper, Kuźma Filip, Marciniak Jakub, Michalik Paweł, Miniuk Igor, Mizgier Olgierd, Musiński Oliwier, Nazarko Cezary, Zdanuczyk Mateusz.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z poniedziałkowego treningu naszych młodych zawodników w hali SP nr 21 przy ulicy Polowej.