12 10.20 12:50

LWM: Porażka i remis młodzików

Porażką oraz remisem zakończyły się mecze AP Jagiellonii Białystok U-12 i U-11. Zawodnicy z rocznika 2009 ulegli, grając na wyjeździe, Wigrom Suwałki 0:3, a gracze z rocznika 2010 zremisowali, również w delegacji, z Akademią Techniki Białystok 2:2.

Sobotnie spotkanie od początku stało pod znakiem dominacji suwalczan, którzy do przerwy prowadzili już dwoma bramkami. Po zmianie stron gospodarze dorzucili trzeciego gola, którym ustalili końcowy rezultat na swój triumf w rozmiarze 3:0. Obraz spotkania to, jak wspomnieliśmy, zdecydowana przewaga Wigier, chociaż nie można naszym zawodnikom odmówić ambicji i woli walki. W kluczowych momentach brakowało jednak odpowiedniej finalizacji, co w ostatecznym rozrachunku skończyło się trzecią porażką w trwającym sezonie.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca naszych młodzików, Pawła Bondziula. – Przegraliśmy 0:3, ale wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Mieliśmy pewne problemy z kreowaniem sobie sytuacji strzeleckich, niemniej zagraliśmy przyzwoity mecz. Bardzo dobrze wychodziliśmy spod pressingu rywali, jednak nasze akcje kończyły się na połowie przeciwnika. Brakowało nam siły, szybkości. Nie mamy czym zaskoczyć przeciwnika. Nawet jeśli wygramy jakiś pojedynek jeden na jeden to później, czy ze względu na asekuracje w zespole rywali czy też na brak siły czy dynamiki, nasze akcje zostają zatrzymane. Wigry są zespołem z czołówki naszej ligi, ale to nie jest dla nas wyznacznik. Przykładowo, kiedy graliśmy sparing z rocznikiem 2008 z naszej Akademii, to jednak poziom przeciwników jest na zupełnie innym pułapie. Zawsze trzeba się porównywać do najlepszych. Wspomniana drużyna z rocznika 2008 występuje obecnie w LWT, a gdyby rywalizowała w naszej klasie rozgrywkowej, to nie miałaby co robić. My niestety musimy przecierpieć ten okres, a pozytywy będą w przyszłości. Póki co nie mamy siły przetarcia, ale z czasem będzie tylko lepiej – powiedział trener Bondziul.

Swój kolejny ligowy mecz młodzi Jagiellończycy rozegrają już w najbliższy weekend. Wtedy podejmą zespół Ruchu Wysokie Mazowieckie.

I Liga Wojewódzka Młodzików D1 – 8. kolejka

Wigry Suwałki – AP Jagiellonia Białystok (2009) 3:0.

Skład AP Jagiellonia (2009): Lewczuk – Sienicki, Rogucki, Zawadzki, Bondaruk, Gwaryluk, Klujewski, Łukaszuk, Grzybowski.

Grali także: Ostaszewski, Kotelczuk, Drągowski, Kossakowski.

Przejdźmy teraz do drugiego ze spotkań w Lidze Wojewódzkiej Młodzików z udziałem któregoś z zespołów naszej Akademii. Mowa o meczu 8. kolejki I LWM D1, w którym to starciu zmierzyły się ze sobą ekipy Akademii Techniki Białystok i AP Jagiellonii Białystok. W tym rozgrywanym na terenie naszych sobotnich rywali boisku padł remis, chociaż do przerwy to Jagiellończycy prowadzili 2:1. Stało się tak dzięki trafieniom Konrada Różańskiego (11. minuta) i Daniło Hatski (14. minuta). Przed przerwą starty Akademii Techniki zmniejszył Szymon  Kundicz, a po zmianie stron punkt gospodarzom zapewnił Adrian Gronostajski. Ostatecznie skończyło się na podziale punktów.

Swój kolejny ligowy mecz piłkarze z rocznika 2010 rozegrają już w najbliższy weekend. Zmierzą się wtedy, na własnym obiekcie, podobnie jak ich starsi koledzy z Akademii z zespołem Ruchu Wysokie Mazowieckie.

I Liga Wojewódzka Młodzików D2 – 8. kolejka

Akademia Techniki Białystok – AP Jagiellonia Białystok (2010) 2:2 (1:2), 10.10.2020 r.

Bramki: Różanśki 11′; Hatsko 14′.

Skład AP Jagiellonia (2010): Łozowski – Karczyński, Różański, Baran, Burnos, Hatsko, Kulesza, Sawoniewski, Zabielski.

Grali także: Soszyński, Kowalczyk, Czapnik.