26 10.20 13:30

LWM: Porażka rocznika 2009 z MOSP-em

Porażką zakończył się mecz AP Jagiellonii Białystok (2009), rozgrywany w minioną sobotę (24.10) w ramach 10. kolejki zmagań Ligi Wojewódzkiej Młodzików. Zawodnicy z rocznika 2009 ulegli, na obiekcie rywali, MOSP-owi Białystok 0:3.

Gospodarze sobotnich zawodów dominowali w spotkaniu od samego jego początku. Raz za razem próbowali pokonać golkipera Jagiellonii i po wielu okazjach ta sztuka im się niestety udała. I to trzykrotnie. Najpierw na prowadzenie zespół MOSP-u wyprowadził Olivier Ambrożej, który zanotował trafienie w 19. minucie. W jego ślady poszedł Kacper Kupiński, który w 24. minucie podwyższył na 2:0. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona starcia. Po zmianie stron gospodarze zdołali zdobyć trzecią bramkę, której autorem był, w 37. minucie, Konrad Sobolewski. To trafienie ustaliło końcowy rezultat na 3:0 dla MOSP-u.

Wobec takiego wyniku Jagiellończycy musieli pogodzić się z porażką. Dla podopiecznych trenerów Pawła Bondziula i Kacpra Szadłowskiego czwarta przegrana w sezonie. Oczywiście „Żółto-Czerwoni” mogą się również pochwalić innymi wynikami. Zgromadzili bowiem w swoim bilansie dotychczas rozegranych spotkań trzy wygrane i dwa remisy, co przełożyło się na 11 punktów i obecnie zajmowane 8. miejsce w tabeli.

Swój kolejny i zarazem ostatni mecz ligowy w tej rundzie nasi młodzicy rozegrają w sobotę, 7 listopada o godz. 9:00. W tym spotkaniu, rozgrywanym na boisku Ośrodka Treningowego Jagiellonii zlokalizowanego w Białymstoku przy ul. Elewatorskiej, zmierzą się z zespołem MOSiR-u Grajewo.

Przypominamy, że w związku z obowiązującą na terenie całego kraju czerwoną strefą w kontekście zagrożenia epidemicznego, spotkania rozgrywane w ośrodku treningowym przy ul. Elewatorskiej odbywają się bez udziału publiczności do odwołania.